فوکوشیما به قطب انرژی های تجدیدپذیر ژاپن تبدیل می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، به دنبال وقوع سونامی و زلزله نه ریشتری در ژاپن در سال 2011 راکتور هسته ای فوکوشیمای این کشور به طول جدی آسیب دید و این منطقه دچار آلودگی های زیست محیطی شد. برای جبران این مشکل و احیای فوکوشیما، مقامات ژاپنی قصد دارند نیروگاه هایی را برای تولید انرژی های تجدیدپذیر احداث کنند تا این منطقه دوباره نقش خود را در تولید برق مورد نیاز ژاپن ایفا کند.

فوکوشیما به قطب انرژی های تجدیدپذیر ژاپن تبدیل می شود

قرار است تا سال 2040 صد درصد انرژی تولید شده در فوکوشیما با استفاده از منابع تجدیدپذیر تولید شود و به همین منظور ساخت و راه اندازی نیروگاه های بادی، خورشیدی، آبی، حرارتی بهره گیرنده از گرمای زمین و زیست توده (مبتنی بر استفاده از انواع زباله وفضولات) در دستور کار قرار گرفته است.

با تکمیل این طرح امکان تولید تقریبا 1.5 گیگاوات انرژی برق در فوکوشیما فراهم می شود. در مرحله اول 11 نیروگاه خورشیدی جدید و 10 نیروگاه بادی تازه در فوکوشیما احداث می شوند و بدین منظور از زمین های بلااستفاده کشاورزی و عمومی استفاده می شود.

هزینه اجرای این طرح ظرف پنج سال آینده در حدود 2.75 میلیارد دلار برآورد شده و انرژی تولید شده در مرحله اول اجرای برنامه مذکور 600 مگاوات خواهد بود. در صورتی که اجرای این طرح مطابق با برنامه های پیش بینی شده دنبال شود 13 تا14 درصد از انرژی مورد نیاز ژاپن تا سال 2030 در فوکوشیما تولید می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 12 دی 1398 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 885

به "فوکوشیما به قطب انرژی های تجدیدپذیر ژاپن تبدیل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوکوشیما به قطب انرژی های تجدیدپذیر ژاپن تبدیل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید