فعالیت تورهای غیرمجاز گردشگری در چهارمحال و بختیاری متوقف می گردد

به گزارش تور مالزی ارزان، معاون میراث فرهنگی چهارمحال و بختیاری گفت: فعالیت تورهای غیرمجاز گردشگری متوقف و برخورد قانونی می گردد.

فعالیت تورهای غیرمجاز گردشگری در چهارمحال و بختیاری متوقف می گردد

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا بهمن 99 هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

حیدر صادقی در گفت وگو با خبرنگار تور مالزی ارزان در شهرکرد گفت: تنها دفترهای خدمات مسافرتی و گردشگری دارای مجوز از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مجاز به برگزاری تور گردشگری هستند.

وی اضافه نمود: برگزارنمایندگان غیرمجاز خدمات گردشگری علاوه بر معرفی به دستگاه های انتظامی و قضایی مشمول مجازات های اقتصادی تا صد میلیون ریال خواهند شد.

معاون گردشگری و سرمایه گذاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری بیان نمود: دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری یا به اصطلاح دفاتر دارای مجوز بند ب، دفاتری هستند که مطابق آیین نامه نظارت بر تأسیس و فعالیت دفترهای خدمات مسافرتی، سیاحتی، جهانگردی و زیارتی مصوب سال 1380 هیأت وزیران ایجاد شده و تنها مرجع مجاز برای فعالیت در زمینه اخذ روادیدویزا، تنظیم و انجام مسافرت گروهیتور داخلی و خارجی، ذخیره مکانرزرو محل اقامت و سایر خدمات گردشگری محسوب می شوند.

صادقی اعلام کرد: علاوه بر دفاتر گردشگری، به استناد همین مصوبه دفاتر معروف به بند الف و بند پ نیز توسط وزارت راه و شهرسازی یا سازمان حج و زیارت ایجاد می شوند که به ترتیب مجاز به ارائه خدمات ترابری از جمله فروش بلیت مسافرت و خدمات زیارتی هستند.

وی با هشدار به خانواده ها گفت: متأسفانه بعضی از افراد در قالب اشخاص، گروه، تشکل، انجمن و مؤسسه با سوء استفاده از تقاضای سفر و گردشگری با ترفندهای مختلف از قبیل پیامک و تبلیغات در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی یا تبلیغات محیطی و رسانه ای بدون کسب مجوزهای رسمی اقدام به فروش خدمات گردشگری می نمایند.

معاون گردشگری و سرمایه گذاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری توضیح داد: این تورها که اغلب با عناوینی مانند تورهای طبیعت گردی، کوهنوردی، کویر، نجوم، تور دانشجویی، گشت علمی، تور نمایشگاهی، تور زیارتی قم و جمکران، تورهای لحظه آخری خارج از کشور و نظایر آن همراه هستند اغلب بدون رعایت اصول حرفه ای تورگردانی فقط چشم به درآمد حاصل از مشتریان دارند و به دلیل ناآگاهی از حساسیت وظایف تورگردانی و رعایت نکردن حقوق مسافر و استانداردهای مصوب در صورت وقوع حادثه در برابر مشتریان و نهادهای نظارتی قادر به پاسخ گویی نیستند.

صادقی اعلام کرد: ارائه نمایندگان غیرمجاز با ایجاد جذابیت های غیرواقعی نظیر نرخ کمتر مشتریان را اغواء می نمایند ولی در واقع با حذف خدمات بیمه ای و راهنمای صلاحیت دار گردشگری با بهره گیری از مراکز اقامتی و پذیرایی غیرمجاز حقوق مسافر را تضییع نموده و سفر گردشگران را با مخاطرات جدی همراه می نمایند.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از جذابیت های دروغین تورهای غیرمجاز که جوانان را هدف قرار داده برگزاری تورهای مختلط است، بیان نمود: برگزارنمایندگان اینگونه تورها بدون در نظر دریافت شئون فرهنگی جامعه سعی بر آن دارند که تور خود را با انتشار تصاویری از برنامه های مختلط در فضای مجازی، برای جوانان جذاب تر نشان دهند ولی با این عمل سودجویانه علاوه بر ایجاد تعارض و تقابل جدی بین جامعه میهمان و میزبان، زمینه ساز ناهنجاری فرهنگی و اجتماعی خصوصاً برای خانواده ها خواهند شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1021

به "فعالیت تورهای غیرمجاز گردشگری در چهارمحال و بختیاری متوقف می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت تورهای غیرمجاز گردشگری در چهارمحال و بختیاری متوقف می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید