فراخوان طراحی و ساخت الکترودهای عصبی از طریق فناوران ایرانی

به گزارش تور مالزی ارزان، ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در فراخوانی از شرکت های فناور و پژوهشگران فعال این حوزه برای طراحی و ساخت الکترودهای ثبت و تحریک سلول های عصبی ایران ساخت دعوت کرد.

فراخوان طراحی و ساخت الکترودهای عصبی از طریق فناوران ایرانی

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این فراخوان برای تامین نیاز حوزه علوم و فناوری های اعصاب و شناختی، تولید الکترودهای عصبی ایران ساخت از طریق شرکت ها و مراکز پژوهشی که بتوانند نیازمندی های مراکز پژوهشی فعال داخل کشور در این عرصه را رفع کنند، اعلام شده است.

اولویت های حمایتی

ویژگی های مورد نظر در این فراخوان، مبتنی بر نیازهای کنونی مراکز علمی در کشور است و طرح هایی که از این ویژگی ها برخوردار باشند، مورد پذیرضش و بررسی قرار می گیرند.

یکی از مهم ترین ویژگی های تولیدات پیشنهاد شده در این فراخوان، ویژگی زیست سازگاری است که احتمال ایجاد مشکل برای بدن را به حداقل می رساند همچنین استحکام مکانیکی و سبک بودن در کنار مقاومت در برابر خوردگی از دیگر اولویت های طرح های ارائه شده به تعداد می رود.

همچنین امکان تثبیت موقعیت بر روی بافت در صورت نیاز و سازگاری با سیستم های تجاری ثبت و تحریک موجود در داخل کشور و به ویژه درگاه های اتصال، از موارد دارای اهمیت در طراحی و ساخت الکترودهای یادشده است.

علاوه بر بررسی سابقه شرکت و هسته پژوهشی، جزئیات ویژگی های ارائه شده و هزینه در نظر گرفته شده برای ساخت الکترودها به همراه مبلغ پیش پرداخت مورد نظر برای شروع کار، مدت زمان آماده شدن و تحویل به ستاد و همچنین نحوه تضمین در خصوص اتمام پروژه هم از اولویت های حمایتی است.

ارائه کنندگان طرح باید بتوانند مدارک کافی را برای انجام موفقیت آمیز آزمایش های الکتریکی و حیوانی با الکترود طراحی شده ارائه کنند. پس از داوری اولیه پروپوزال های دریافتی، تیم های حاضر در مراحل بعد، باید در آزمایشگاه های علوم اعصاب مورد تایید و تحت نظارت کارشناسان ستاد، آزمایش های حیوانی مربوط به الکترودهای خود را انجام دهند.

حمایت دریافت تاییدیه ها

ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در حوزه دریافت کد اخلاق برای انجام آزمایش های حیوانی، حمایت و همکاری های لازم را صورت خواهد داد.

براساس این فراخوان بخشی از مبلغ مورد نظر قرارداد، به نام حسن انجام کار، پس از ارائه شواهد آزمایش های الکتریکی و حیوانی مورد نظر به همراه اطمینان از بحث اتصال به سیستم های ثبت و تحریک تجاری موجود در کشور پرداخت خواهد شد.

در این فراخوان تاکید شده است پروپوزال ارسالی باید حاوی اطلاعاتی نشان دهنده توانمندی و اشراف مجری به فرایند ساخت، آزمایش های الکتریکی و حیوانی باشد.

شرکت های مهندسی و هسته های پژوهشی که در این رقابت حضور خواهند یافت، می توانند تا تاریخ 15 تیر 1400، به ارائه پروپوزال های مجزا برای ساخت الکترودهای ثبت، تحریک، و یا هر دو مورد از طریق سایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام کنند.

هرگونه پرسش در خصوص فراخوان طراحی و ساخت الکترودهای ثبت سیگنال های عصبی و تحریک سلول های عصبی باید به ایمیل گروه پژوهش، فناوری و زیرساخت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی ارسال شود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2011

به "فراخوان طراحی و ساخت الکترودهای عصبی از طریق فناوران ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان طراحی و ساخت الکترودهای عصبی از طریق فناوران ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید