طراحی و تولید کیت جداسازی سلول های سرطانی در خون توسط نخبگان

به گزارش تور مالزی ارزان، متخصصان کشور پیروز به تولید نمونه کیتی برای جداسازی و شمارش سلول های سرطانی در خون فرد بیمار شدند که کمک بزرگی برای پزشکان است تا از شیوه درمان خود اطمینان یابند.

طراحی و تولید کیت جداسازی سلول های سرطانی در خون توسط نخبگان

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی تور مالزی ارزان به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گاه یک سلول در بدن رشدی غیر طبیعی را پیش می گیرد. به طور غیر قابل کنترلی تکثیر می شود و سرطان به وجود می آید. درمان این بیماری اکنون دغدغه متخصصان بسکمک است. محققان با ابزارعلم و فناوری به جنگ این بیماری رفته اند.

به طور کلی حدود عامل مرگ و میر بیماران مبتلا به سرطان متاستاز یا پخش و انتقال سلول های توموری در گردش خون است. اما شیمی درمان یکی از درمان های رایج این بیماران است. اینکه پس از این شیوه درمانی بدن چه پاسخی به بیماری داده برای ادامه درمان بسیار مهم است. در این زمینه متخصصان کشور نوعی کیت جداسازی و شمارش سلول های سرطانی از خون طراحی و تولید کرده اند.

مهدی رحیمیان از اعضای این تیم فناور گفت: در برخی بیماران مبتلا به سرطان با عمل جراحی بخشی از بافت مبتلا به بیماری برداشته می شود. پس از جراحی درمان های بعدی مانند شیمی درمانی برای کنترل بیماری انجام می شود. در اینجا قبل از شروع شیمی درمانی سرطان شناسان با استفاده از کیت سی تی سی جداسازی و شمارش سلول های سرطانی در خون فرد بیمار را انجام می دهند.

وی همچنین بیان نمود: درمان ادامه می یابد. اما پس از گذشت زمانی باید از شیوه درمانی مطمئن شد و اینکه این شیوه درمانی اثر بخش بوده است یا خیر. پس بار دیگر نیاز به کیت سی تی سی است. با اندازه گیری سلول های سرطانی در خون فرد اگر تعداد آنها تغییر نکرده باشد یا با افزایش همراه باشد باید خط درمان را تغییر داد.

به گفته وی، نمونه آزمایشگاهی این محصول داخلی طراحی و ساخته شده است و با شرکت در دوره های پیش شتاب دهی مرکز فناوری های همگرا معاونت علمی برای ورود به بازار آماده شدیم. این دوره ها کمک بزرگی بود تا بازار محصول را شناسایی کنیم و مطابق با نیاز مصرف کننده به تولید دست بزنیم.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1348

به "طراحی و تولید کیت جداسازی سلول های سرطانی در خون توسط نخبگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی و تولید کیت جداسازی سلول های سرطانی در خون توسط نخبگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید