شطرنجباز آلمانی حریف نماینده ایران در مسابقات زنان دنیا شد

به گزارش تور مالزی ارزان، به گزارش خبرنگاران، مسابقات شطرنج قهرمانی دنیا در بخش بانوان، هر دو سال یکبار برگزار می گردد. این رقابت ها در امسال میلادی از 10 آبان ماه به میزبانی خانتی مانسیسک روسیه شروع می گردد.

شطرنجباز آلمانی حریف نماینده ایران در مسابقات زنان دنیا شد

64 بازیکن از کشورهای مختلف برگزارکننده مسابقات شطرنج قهرمانی زنان دنیا هستند. علی نسب سال گذشته از حضور در رقابت های قهرمانی غرب آسیا (تهران) صاحب سهمیه مسابقات دنیای شد. این شطرنجباز کشورمان با مجموع 7.5 امتیاز و کسب عنوان نخست، این سهمیه را دریافت کرد.

این در حالی است که برای دوره گذشته مسابقات قهرمانی زنان دنیا و از میان شطرنجبازان ایران، سارا خادم الشریعه موفق به کسب سهمیه شده بود. ضمن اینکه آتوسا پورکاشیان و میترا حجازی پور نیز از سهمیه میزبانی ایران برای شرکت در مسابقات استفاده کردند.

در هر صورت مبینا علی نسب تنها نماینده ایران در مسابقات سال جاری شطرنج زنان دنیا است. وی که ریتینگ 2205 دنیا را در اختیار دارد، بر اساس قرعه کشی صورت گرفته، در دور نخست به مصاف الیزابت پتز از آلمان می رود. این شطرنجباز آلمانی با ریتینگ 2513 در مسابقات دنیای حاضر خواهد شد. وی در دوره پیش مسابقات حریف آتوسا پورکاشیان بود.

مبینا علی نسب همراه با شادی پریدر نایب رئیس فدراسیون در مسابقات قهرمانی زنان دنیا حضور پیدا می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 بهمن 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 158

به "شطرنجباز آلمانی حریف نماینده ایران در مسابقات زنان دنیا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شطرنجباز آلمانی حریف نماینده ایران در مسابقات زنان دنیا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید