شاخص 77 درصد برخورداری آب شرب روستایی در کشور، استفاده از منابع آبی آزاد عمان در سیستان و بلوچستان

به گزارش تور مالزی ارزان، خبرنگاران: مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور گفت: در حال حاضر شاخص برخورداری آب شرب روستایی در کشور حدود 77 درصد است که با شاخص 92 درصدی برنامه پنجم فاصله زیادی داریم.

شاخص 77 درصد برخورداری آب شرب روستایی در کشور، استفاده از منابع آبی آزاد عمان در سیستان و بلوچستان

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

حمیدرضا جانباز در گفت وگو با خبرنگار تور مالزی ارزان در زاهدان، اظهار کرد: با توجه به اقلیم سیستان و بلوچستان که اقلیم گرم وخشک است بزرگترین مشکل این استان تامین آب شرب جمعیتی روستایی و شهری است.

تصفیه خانه بزرگ سیستان افتتاح می گردد

وی افزود: از گذشته طرح های آبرسانی زیادی را در استان سیستان و بلوچستان تعریف نموده ایم که تعدای از این طرح ها در سفر وزیر نیرو به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: ما در منطقه سیستان، تصفیه خانه بزرگ آب شرب شهری، شهرهای سیستان را افتتاح می کنیم.

جانباز افزود: هم چنین دو طرح آبرسانی در منطقه بلوچستان، آبرسانی به نوک آباد و آبرسانی به دلگان در دستور کار است.

استفاده از منابع آبی آزاد عمان در استان سیستان و بلوچستان

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور مطرح نمود: به منظور تامین آب دراز مدت شهرهای استان، برنامه جامعی توسط شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در دست اجرا است.

وی توضیح داد: در این طرح جامع همه گزینه ها، از جمله منابع آب زیر زمینی، آب های متعارف شور و لب شور آنالیز می گردد.

جانباز اعلام نمود: حتی گزینه انتقال آب از دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان در قالب مطالعات کلی انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به فلات مرکزی در دستور کار مهندسی شرکت آب وفاضلاب کشور واقع شده است.

تامین آب روستاهای سیستان و بلوچستان با مسائل زیادی رو به رو است

جانباز گفت: ما در روستاهای استان سیستان و بلوچستان هم مسائل زیادی داریم.

وی با اشاره به ناپایدار بودن منابع آب روستاها اظها کرد: چشمه ها، قنوات و چاه ها با کوچک ترین خشکسالی دچار کمبود آب دهی می شوند.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور مطرح نمود: بر آن هستیم تا مجتمع های آبرسانی در استان را با سرعت بیشتری به بهره برداری برسانیم.

جانباز، مجتمع آبرسانی به روستاهای سیستان را یکی از مهم ترین مجتمع های اجرا شده در سطح کشور دانست.

سال آینده مسائل آبرسانی سیستان و بلوچستان برطرف می گردد

وی افزود: متاسفانه در سال های گذشته، ردیف متمرکز برای مجتمع های آبرسانی روستایی وجود نداشته است.

این مقام مسئول اعلام کرد: خوشبختانه با نگاه دولت و مساعدت معاونت نظارت راهبردی، یک ردیف متمرکز ملی در ردیف های لایه بودجه درج شده که امیدواریم با توجه نمایندگان مجلس سقف این اعتبارات افزایش پیدا کند.

جانباز اعلام نمود: با تامین اعتبارات مطرح شده، امیدواریم که تمامی مسائل مجتمع های آبرسانی در کل کشور و از جمله استان سیستان و بلوچستان مرتفع گردد.

شاخص برخورداری آب روستایی کشور 77 درصد است

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: برنامه ای که وزارت نیرو در درست اجرا دارد این است که با اعتبار 3 هزار و 300 میلیارد تومان ظرف مدت سه سال حدود 8.2 میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور تحت پوشش قرار گیرند.

جانباز توضیح داد: در حال حاضر شاخص برخورداری آب شرب روستایی در کشور حدود 77 درصد است که با شاخص 92 درصدی برنامه پنجم فاصله زیادی داریم.

وی مطرح نمود: امیدواریم با تامین اعتبار، بخشی از مسائل ما مرتفع گردد.

آ

منبع: تسنیم
انتشار: 3 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 526

به "شاخص 77 درصد برخورداری آب شرب روستایی در کشور، استفاده از منابع آبی آزاد عمان در سیستان و بلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاخص 77 درصد برخورداری آب شرب روستایی در کشور، استفاده از منابع آبی آزاد عمان در سیستان و بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید