سی ان ان: سیل30 میلیون شهروند آمریکا را تهدید می نماید

به گزارش تور مالزی ارزان، تهران - خبرنگاران - شبکه خبری سی ان ان گزارش داد:زندگی بیش از 30 میلیون نفر از ساکنان مناطق جنوبی آمریکا از تگزاس تاایلینوی (شمال میانه آمریکا)به دلیل وخیم شدن شرایط جوی با تهدید جاری شدن سیل روبرو و پروازها نیز دچار اختلال شده است.

سی ان ان: سیل30 میلیون شهروند آمریکا را تهدید می نماید

این شبکه خبری روز شنبه اضافه نمود:میزان بارش های سنگینی که بار دیگر از پنجشنبه گذشته شروع شده 3تا6 اینچ (7 تا 15) سانتی متر بوده و باعث بالا آمدن سطح رودخانه می.سی.سی.پی، میسوری و همچنیناوهایو ریور ولی (Ohio River Valley) شده است.

بنابراین گزارش، ساکنان مناطقی که در نزدیکی رودخانه زندگی می نمایند خود را برای شرایط جاری شدن سیل آماده می نمایند.

سی ان ان اضافه نمود:درایالت ایلینوی (Illinois) واقع در شمال میانه آمریکا انتظار جاری شدن سیل درمناطق شمالی این ایالت ازجمله شهر شیکاگو می رود، بسیاری از رودخانه های این ایالت از بارش های قبلی همچنان در حالت سر ریز قرار دارند.

به گزارش این رسانه تصویری آمریکا، از ساکنان شهر وست آلتون (West Alton) که بین دو رودخانه میسوریو می.سی.سی.پی واقع است ، خواسته شده تا داوطلبانه منازل خود را تخلیه نمایند، انتظار می رود سطح رودخانه می.سی.سی.پی در پی بارش های شدید اخیر به بیش از 35فوت (10 متر) برسد.

بنابراین گزارش، کوین استیت (Kevin Stitt) فرماندار ایالت اوکلاهما نیز با توجه به شرایط وخیم جوی جدید، چهارشنبه گذشته در 52بخش از این ایالت حالت فوق العاده بیان کرد.

رسانه خبری آب و هوایی آمریکایی اکیوودر(accuweather)نیز گزارش داد که وقوع گردباد در ایالت تگزاس خرابی به بار آورده است.

بنابراین گزارش، وقوع دو گردباد در صبح روز آدینه (روز گذشته) باعث تخریب ساختمان های صنعتی در نزدیکی شهر فلاتونیا (Flatonia) واقع در بخش فایت (Fayette)ایالت تگزاس شد.

درهمین حال شرایط بدجوی باعث شده تا اواخر روزگذشته(آدینه)بیش از 500 پرواز در فرودگاه بین المللیجرج بوششهر هوستون و فرودگاه بین المللی دالاس-فورت ورث(Dallas/Fort Worth)) در ایالت تگزاس با اختلال و تاخیر روبرو شوند.

به گزارش تور مالزی ارزان، بارش های بی سابقه در آمریکا که از اواخر 19ماه مارس (28 اسفند 1397) شروع شد، ایالت های غرب میانه آمریکا، شامل ایالت های آیووا، نبراسکا و نواحی جنوبی ایالت مینه سوتا را در برگرفت و بالا آمدن سطح آب، منجر به زیر آب رفتن جاده ها و تخریب خانه ها و مزارع شد.

سیل فقط درایالت نبراسکا منجر به خسارت بیش از یک میلیارد دلاری شد و به بیش از 2 هزار واحد مسکونی و 340 واحد تجاری در این بخش از ایالت آمریکا آسیب زد.

بسیاری از واحدهای مسکونی در منطقه هامبورگ ایالت آیووا نیز در محاصره سیل ناشی از توفان شدید وبارش بی سابقه باران قرار گرفتند.

اداره کشاورزی نبراسکا خسارات کشاورزی ناشی از این سیل را 400 میلیون دلار در زمینه محصولات کشاورزی و خسارت احشام را نیز 400 میلیون دلار بر آورده کرد.

رسانه های آمریکا 26 فروردین ماه گزارش دادند که توفان در راستا خود هشت کشته و 25 زخمی برجای گذاشت.

اروپام **1302**1590

منبع: ایرنا
انتشار: 26 تیر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 460

به "سی ان ان: سیل30 میلیون شهروند آمریکا را تهدید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سی ان ان: سیل30 میلیون شهروند آمریکا را تهدید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید