سهیل مهدی:می توان تمرینات را انفرادی و در گروه های کوچک شروع کرد

به گزارش تور مالزی ارزان، سهید مهدی مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتسال آخرین شرایط زمان آغاز تمرینات تیم های لیگ رجحان را تشریح و همه چیز را منوط به نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا دانست.

سهیل مهدی:می توان تمرینات را انفرادی و در گروه های کوچک شروع کرد

مهدی با بیان اینکه از طرف سازمان لیگ اتفاق جدیدی رخ نداده است، به رادیو تهران گفت: دستور العمل خوبی از طرف رئیس جمهور اعلام شد که خیلی خرسند شدیم. امیدواریم در این مقوله ستاد کرونا که همواره شرایط ما را در اولویت قرار داده به سمت شروع تمرین تیم ها برویم. هرچه فاصله تعطیلات زیاد گردد کار تیم ها سخت می گردد. ممکن است نیمه مرداد ماه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را هم داشته باشیم و می خواهیم زودتر لیگ را به سرانجام برسانیم.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ یادآور شد: امیدوارم طی امروز یا فردا تصمیم نهایی را برایمان بگیرند. عزیزان در ستاد مبارزه با کرونا هستند که شرایط را تشخیص می دهند. ما هم منتظر هستیم تا حداقل تمرینات تیم ها را به صورت انفرادی یا گروه های کوچک شروع کنیم و اگر شرایط خوب بود به سمت تمرینات گروهی و شروع مسابقات برویم. اگر مرحله ای هم تمرینات را آزاد نمایند استقبال می کنیم.

مهدی گفت: ما در جلسه ستاد کرونا حضور نداریم و منتظر خبرهای خوب هستیم.

وی درباره اینکه اگر ستاد کرونا زمان تمرینات را اعلام نکند مسابقات لغو خواهد شد گفت: عزیزان در ستاد کرونا همواره یاری ما بوده اند. شاید تاریخی اعلام نمایند که به درد نخورد و منجر به لغو مسابقات بگردد. از ستاد کرونا گفتند زمان شروع تمرین را اعلام می نمایند. سپس هیات رئیسه سازمان لیگ یاری می نماید درباره شروع یا عدم شروع مسابقات تصمیم گیری کنیم.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ اظهار کرد: تضمین داده ایم که فضای تمرین ایزوله گردد و بازیکنان تحت کنترل باشند و تمرینات انفرادی و گروه های کوچک را شروع نمایند چون تیم ها از اول سراغ بازی محبت آمیز نمی فرایند. فکر می کنم این موضوع مغایر با شرایط فعلی اجتماع نیست. در محیط کار ما هم بیش از این تراکم جمعیت وجود دارد. امیدواریم فوتبال را هم در اولویت قرار بدهند.

مهدی در واکنش به اظهارات رضا گل محمدی رئیس اداره کل ورزش تهران مبنی بر احتمال برگزاری مسابقات به صورت متمرکز در تهران توضیح داد: گل محمدی سابقه خوبی در ورزش دارد و در فدراسیون هم حضور داشته است. باید دید چه اتفاقی می افتد. اولویت ما این است که آیا تمرینات شروع می گردد یا خیر. شاید مسابقات برخی از شهرهای قرمز را به تهران بیاوریم. اگر بازی ها بدون تماشاگر باشد دیگر فرقی نمی نماید کجا برگزار گردد. سعی می کنیم پلکانی به این سمت برویم.اگر قرار شد بازی ها متمرکز باشد از یاری گل محمدی هم استفاده می کنیم.

وی درباره اینکه برنامه لیگ برتر به چه صورت پیش بینی شده و منظورش از شروع پلکانی چیست گفت: برنامه ریزی منوط به تاریخی است که بدهند. منظورم از پلکانی این است که شکل برگزاری لیگ ما به همان صورت میهمان و میزبان است و شرایط مثل همان فرمت است. اگر برخی تیم ها شرایط میزبانی نداشته باشند باید جای میزبانی را عوض کنیم و بازی را در شهرهایی برگزار کنیم که واجد هستند.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ توضیح داد: برخی از لیگ های پایین تر ما شرایط نور را ندارند. در لیگ های پایین تر سخت افزار باشگاه ها اجازه نمی دهد و قاعدتا باید استادیوم ها عوض گردد. در مرحله بعد به پیشنهاد گل محمدی می رسیم که اگر برگزاری کل مسابقات مشکل داشته باشد، در تهران یا جای دیگر بخش یا کل مسابقات را متمرکز کنیم. این خوب نیست و سعی می کنیم دیرتر به این گزینه برسیم. در نهایت هم بحث لغو لیگ است که هیچکس خرسند نمی گردد. منظورم از پلکانی این است که تصمیم گیری را بر اساس شرایط ویروس انجام می دهیم.

محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتور اعلام نموده است ریه کسانی که کرونا می گیرند تا دو سال درگیر است. آیا به این مسائل توجه داشته اید؟ مهدی در پاسخ به این سئوال اظهار کرد: همه چیز منوط به ستاد کرونا در ورزش است. عزیزانی در این ستاد هستند که در لیگ برتر و سایر ورزش ها سابقه دارند. تمام موارد را با رعایت پروتکل این ستاد انجام می دهیم. به خودمان اجازه نمی دهیم وارد مسائل پزشکی شویم. عزیزان این موارد را رصد می نمایند و در صورت احتیاج تذکر می دهند. اجازه بدهید ما فقط درباره تخصصمان یعنی فوتبال صحبت کنیم. مسلما زنوزی مشاوران پزشکی خوبی دارد. ما هم می شنویم و منتقل می کنیم.

وی درباره اینکه زنوزی مالک دو باشگاه لیگ رجحان است و این صحبت ها را می نماید، گفت: اگر مالک دو باشگاه باشد که از نظر حقوقی مشکل دارد و نباید در لیگ باشد. از نظر ما زنوزی مالک یک باشگاه است. اگر هم مالک دو باشگاه است راجع به دو باشگاه صحبت نکند چون مشکل دارد!

سهیل مهدی در سرانجام گفت: سعی می کنیم در خدمت فوتبال دوستان باشیم. ماموریت ما اتمام مسابقات یا به سرانجام رساندن آن است. سرباز فوتبال هستیم. یکی از مربیان خوب لیگ روز گذشته مصاحبه نموده که برگزاری لیگ از نظر فنی مشکلاتی دارد. خواهش می کنم یک مقدار شرایط جدول را وجه المصالحه مردم قرار ندهیم. سلامت مردم همواره اولویت ما بوده است. به نظرم می آید دوستان یا خسته شده اند یا فرصت فنی را از دست می دهند و یا نگرانی هایی دارند. وقتی مصاحبه می نمایند 20 - 30 خط راجع به سلامتی مردم حرف می زنند و آخرین جمله ای که می گویند این است که البته اگر تیم ما سقوط کند به مسابقات ادامه می دهیم. این نشان می دهد نگرانی فنی دارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1268

به "سهیل مهدی:می توان تمرینات را انفرادی و در گروه های کوچک شروع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهیل مهدی:می توان تمرینات را انفرادی و در گروه های کوچک شروع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید