سرنوشت تلخ پسر نایلونی

به گزارش تور مالزی ارزان، آن ها فکر کردند ما چمدان های دلار را از لیونل مسی گرفته ایم، پس تهدیدها شروع شدند. مرتضی حتی دیگر نتوانست به مدرسه برود و حالا خیلی کمتر حرف می زند.

سرنوشت تلخ پسر نایلونی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ورزش سه ، شش سال پیش تصویر یک کودک افغان که با کیسه زباله، پیراهن تیم ملی آرژانتین و لیونل مسی را طراحی نموده بود، بازتاب گسترده ای در فضای مجازی پیدا کرد. آن موقع برادر مرتضی احمدی، عکس او را در صفحه فیس بوکش منتشر نموده بود و این عکس هواداران فوتبال را تحت تاثیر قرارداد و در رسانه های معتبر سراسر جهان نیز بازنشر شد تا خاتمه به لیونل مسی برسد.

استقبال مسی از این اتفاق ویژه بود؛ او با انتشار یک پست اظهار داشت که قصد یاری به مرتضی را دارد و چند هفته بعد دو جعبه به خانه این پسر افغان رسید. جعبه هایی که دوستان و همسایه ها فکر می کردند با دلار پر شده اما ماجرا چیز دیگری بود. فوق ستاره آرژانتینی در این جعبه ها یک کیت تیم ملی آرژانتین با امضای خودش را قرار داده بود و همچنین یک توپ رسمی آدیداس. اما از بین آشنایان کمتر کسی این واقعیت را قبول می کرد.

عارف احمدی پدر مرتضی هم چنین تصوری داشت: فکر می کردم یکی از جعبه ها اسباب بازی باشد و دیگری دلار. گفتم حتما فکر نموده اند که ما توان اقتصادی خرید پیراهن را نداریم و برای همین هم به ما یاری نموده اند اما اینطور نبود.

دردسرهای این عکس وایرال شده از همین جا شروع شد؛ آن هایی که فکر می کردند شانس در خانواده احمدی را زده، برای سرقت اقدام کردند اما این تنها چالش پدر و مادر مرتضی نبود. پدر او ادعا می نماید که نامه ای تهدیدآمیز از سوی طالبان برای آن ها ارسال شده است، هرچند که مقام های رسمی دولت افغانستان ترجیح داده اند که این ادعا را باور نکنند. پس این اتفاقات خانواده احمدی برای پناهندگی به پاکستان اقدام کردند اما درخواستشان رد شد.

7 ماه بعد جام جهانی باشگاه ها در دوحه به انجام رسید و از مرتضی نیز دعوت کردند تا میهمان ویژه این رقابت ها باشد و لیونل مسی را هم از نزدیک ببیند و با او دیدار کند. پدرش این لحظات را باورنکردنی می خواند و چند عکس یادگاری نیز از حضور در دوحه ثبت نموده است. در حاشیه یکی از مسابقات، مرتضی کودکی بود که مسی دستش را گرفت و داخل زمین برد، مرتضی به بازیکن محبوبش گفت که دوست دارد کنارش بماند و با او فوتبال بازی کند.

شیطنت های این کودک افغان در مراس ابتدای بازی توجه های زیادی را به خود جلب کرد و خاتمه داور مسابقه او را به بیرون از زمین برد؛ در شرایطی که مسی هم نمی توانست مرتضی را به انجام این کار متقاعد کند.

عکسی که 7 سال پیش از مرتضی احمدی کودک افغان منتشر شد و زمینه دیدار او با مسی را فراهم کرد؛ دیداری که البته نتایج موردنظر را برای مرتضی نداشت.

به نظر می رسد که خانواده او انتظار داشتند که مسی کاری بیشتر از اهدای یک پیراهن، توپ و دیدار خصوصی انجام دهد. تهدیدها در افغانستان سبب شده تا مرتضی احمدی نتواند به مکتب (مدرسه) برود و همچنین امکان بازی فوتبال را هم مثل قبل نداشت. پاکستان هم درخواست پناهندگی را رد نموده بود و خانواده احمدی فکر می کردند همانطور که کریستیانو رونالدو کودک جنگ زده سوری را با خود به اسپانیا برد، مسی هم چنین کاری را در قبال مرتضی احمدی خواهد نمود.

اما این اتفاق رخ نداد تا آن ها با سرخوردگی به خانه جدید خود در کابل بازگردند. حالا مدت ها از آن روز می گذرد اما مرتضی به مسی وفادار مانده. می گوید اگر به عقب برگردد دوباره آن پیراهن کیسه ای را می پوشد چون به این فوق ستاره علاقه زیادی دارد. خانواده مرتضی می گویند که او کم حرف شده و دیگر دوستی ندارد. در کابل عملیات های تروریستی طالبان افزایش یافته اند و مرتضی در جستجوی یک زمین فوتبال و زندگی شاد است؛ جستجویی که هنوز به نتیجه نرسیده.

بلچر ریپورت با تهیه مستندی 10 دقیقه ای از زندگی کودک افغان دوباره نام او را این بار به شکلی متفاوت بر سر زبان ها انداخته است؛ این که دیدار با مسی سرنوشت پسر نایلونی را تغییر نداد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1781

به "سرنوشت تلخ پسر نایلونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنوشت تلخ پسر نایلونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید