رخت نو بر تن 51درصد از خانه های پیر منطقه7

به گزارش مجله سفرنامه مالزی، نخستین جلسه ستاد بازآفرینی شهر تهران مهرماه سال جاری با حضور کاوه حاجی علی اکبری مدیرعامل سازمان نوسازی و دبیر ستاد بازآفرینی پایدار تهران در منطقه7 تشکیل شد. افزایش سرانه فضای سبز و نوسازی بافت های فرسوده در دستورکار ستاد نهاده شد. اکنون علی اکبری از نوسازی 51درصدی بافت های فرسوده خبر داده است.

رخت نو بر تن 51درصد از خانه های پیر منطقه7

جهت دریافت خدمات قیمت درب ضد سرقت فلزی ایرانی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

خبرنگاران- زینب زینال زاده: منطقه7 به دلیل موقعیت جغرافیایی از مناطق مرکزی و پرتردد کلانشهر تهران محسوب می گردد. این منطقه حدود هزار و 500هکتار مساحت دارد و بیش از 315 هزار نفر در آن زندگی می نمایند. به گفته سمیه حاجوی شهردار منطقه، 238هکتار بافت فرسوده در تکه هفتم وجود داشت که با مشارکت ستاد بازآفرینی شهر تهران 51درصد آن نوسازی شده است.

مهرماه وقتی نخستین جلسه ستاد بازآفرینی شهر تهران با هدف شناسایی بافت های فرسوده و نقاط بی دفاع شهری در منطقه 7 تشکیل شد، مدیرعامل سازمان نوسازی و دبیر ستاد بازآفرینی پایدار تهران گفت: بازآفرینی پایدار با رویکرد محله محوری مهم ترین برنامه ای است که در سند توسعه محلات تبیین شده است و امیدوارم سال جاری با مشارکت اهالی و شهرداری منطقه بتوانیم با بازآفرینی فضای فرهنگی و اجتماعی، فضاهای بی دفاع شهری را کاهش دهیم.

حاجی علی اکبری

در جلسه ای هم که اوایل اسفند برگزار گردید، کاوه حاجی علی اکبری از نوسازی 51درصدی بافت های فرسوده در منطقه7 اطلاع داد و گفت: این کار با مشارکت اهالی انجام شد و امیدوارم در سال جدید هم بتوانیم شاهد این حجم از مشارکت اهالی در نوسازی بافت های فرسوده منطقه 7 باشیم.

به گفته او تملک بوستان بخشی فرد در بافت ریزدانه و ناایمن، ساخت پارکینگ شهید مدنی و مجموعه فرهنگی و ورزشی در بوستان شهید توکلی از اقدام های خوبی بود که سال جاری با همکاری دفاتر توسعه محله ای و توسط نیروهای جوان و محلی اجرا شده است.

معین تکلیف بیمارستان جرجانی، جابه جایی تیرهای برق معارض و نوسازی تیرهای برق فرسوده، معین تکلیف عمارت کلاه فرنگی، معین تکلیف سینما کوچ و تهیه لیست از مدارس نیازمند تجهیز و نوسازی، موضوعات دیگری بود که در جلسه ستاد بازآفرینی مطرح و آنالیز شد.

محمد تقی زاده

محمد تقی زاده معاون عمرانی استانداری تهران هم که در این جلسه حضور داشت، از جابه جایی تیرهای برق معارض و افزایش فرایند نوسازی در منطقه7 اطلاع داد و گفت: مناسب سازی معابر در بافت فرسوده اهمیت دارد و به همین دلیل امیدوارم در 3ماهه اول سال جدید جا به جایی تیرهای برق معارض در این منطقه انجام گردد.

او با ابراز رضایت از فرایند نوسازی بافت های فرسوده در منطقه7 گفت: نوسازی 51درصد از بافت های فرسوده براساس سیاست های تشویقی و ترغیبی کار ارزشمندی است و فکر می کنم منطقه7 در فرایند نوسازی رتبه اول را دارد.

تقی زاده درباره مناسب سازی فضاهای بی دفاع شهری گفت: بهتر است برای احیای فضاهای بی دفاع شهری کمیته ای در منطقه تشکیل گردد و نقاطی که ظرفیت مناسبی دارند، به فضاهای عمومی تبدیل گردد و اداره برق منطقه هم برق این فضاها را تأمین کند.

  • رضایت مردم از فرایند نوسازی

نظام آباد از محله های قدیمی تهران و البته منطقه 7 است. در سال های اخیر فرایند نوسازی در این محله بیش از سایر محله ها بوده است. علی اکبر همتی ساکن این محله با ابراز رضایت از فرایند نوسازی گفت: بیشتر خانه های این محله قدیمی و فرسوده بودند. به همت کارشناسان دفاتر نوسازی، اهالی مجاب شدند تا خانه هایشان را به صورت انفرادی یا تجمیعی نوسازی نمایند. با این کار چهره محله متفاوت شده و رنگ و بوی نو و مدرن گرفته است.

تعریض کوچه ها از نتایج نوسازی بافت های فرسوده است که مریم حسین منش یکی از اهالی به آن اشاره نمود و گفت: در طرح نوسازی برخی از املاک عقب نشینی می نمایند و کوچه ها تعریض می شوند. در گذشته رفت و آمد خودرو و حتی عابران در برخی از کوچه ها به سختی انجام می شد، اما با اجرای طرح نوسازی این مشکل برطرف شده است.

رضا کمالی از کسبه محله نظام آباد هم با ابراز رضایت از نوسازی محله گفت: برخی از بناها آن قدر فرسوده شده بودند که احتمال داشت ریزش نمایند. امیدوارم همه اهالی در این طرح مشارکت نمایند و همه ساختمان ها نونوار شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1049

به "رخت نو بر تن 51درصد از خانه های پیر منطقه7" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رخت نو بر تن 51درصد از خانه های پیر منطقه7"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید