دومین قطار ترانزیتی روسیه وارد ایران شد

به گزارش تور مالزی ارزان، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن از عبور دومین قطار ترانزیتی روسیه به وسیله کریدور شمال-جنوب ایران اطلاع داد.

دومین قطار ترانزیتی روسیه وارد ایران شد

به گزارش خبرنگاران، میعاد صالحی در توییتر نوشت: پس از هماهنگی های اجرا شده بین راه آهن دو کشور، قطار ترانزیتی تشکیل شده از 37 واگن فله بر محموله کود شیمیایی از مبدا کشور روسیه برای اعزام به بندرعباس از مرز ریلی سرخس وارد کشور شد.

مدیرعامل راه آهن گفت: این قطار ترانزیتی پس از خروج از روسیه با عبور از قزاقستان و ترکمنستان و طی مسافت بیش از 4000 کیلومتر از مرز ریلی سرخس وارد کشور شده و روز آدینه هشت مهر ماه حرکت در راستا شاخه شرقی کریدور شمال-جنوب ایران را شروع نموده و پس از طی راستا حدود 1600 کیلومتری در کشورمان به بندر شهید رجایی بندرعباس می رسد و محموله آن از بندرعباس با کشتی به کشور هند منتقل خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مقصد این محموله ها، کشورهای هندوستان و آفریقای جنوبی است، گفت: عبور این قطار، سرشروعی برای ادامه این فرایند ارزشمند خواهد بود و با تثبیت کریدورهای عبوری از کشور، شاهد توسعه قابل توجهی در این مورد خواهیم بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1401 بروزرسانی: 10 مهر 1401 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2405

به "دومین قطار ترانزیتی روسیه وارد ایران شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "دومین قطار ترانزیتی روسیه وارد ایران شد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین قطار ترانزیتی روسیه وارد ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید