دولت از ظرفیت های دانشگاه استفاده می کرد، برخی مشکلات حاد نمی گردید

به گزارش تور مالزی ارزان، به گزارش خبرنگاران، محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید در دیدار اعضای هیات رئیسه دانشگاه تهران با اشاره به جایگاه این دانشگاه در نظام آموزشی کشور بر ضرورت ایجاد فضای باز سیاسی در دانشگاه ها و مشارکت جدی دانشگاه ها در حل مشکلات و چالش های کشور تاکید نمود و گفت: مشارکت حداکثری دانشجویان و اعضای هیئت علمی در فعالیت های سیاسی موجب نشاط سیاسی در دانشگاه ها می گردد و نباید با بهانه های واهی جلوی نشاط سیاسی را در دانشگاه گرفت.

دولت از ظرفیت های دانشگاه استفاده می کرد، برخی مشکلات حاد نمی گردید

وی بر لزوم ایجاد بستری برای مشارکت های اجتماعی دانشجویان تاکید نمود و گفت: در شرایط کنونی کشور مسئولین باید توجه ای ویژه به دانشگاه داشته باشند؛ چرا که می توان با استفاده از توان اعضای هیئت علمی و دانشجویان مشکلات کشور را ساماندهی کرد.

عارف در همین زمینه تاکید نمود: اگر دولت محترم از ظرفیت های بالقوه دانشگاه به عنوان اتاق فکر خود استفاده می کرد و به دانشگاهیان بیشتر میدان می داد برخی مشکلات موجود در کشور شرایط حادی پیدا نمی کرد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از آمادگی مجلس و این کمیسیون برای حل مشکلات دانشگاه ها به ویژه مسائل دانشگاه تهران و کمک به توسعه و ساماندهی این دانشگاه اطلاع داد و بر لزوم پیگیری جدی تر طرح توسعه دانشگاه تهران تاکید نمود.

وی با تاکید بر لزوم بازگرداندن اقتدار آموزش عالی نسبت به آسیب هایی که از طریق نهادهای موازی به آموزش عالی وارد گردیده است اظهارنگرانی کرد و گفت: استقلال دانشگاه باید حفظ گردد و دخالت افراد و نهادهایی که ارتباطی با دانشگاه ندارند در مسائل داخلی دانشگاه صدمات جبران ناپذیری به آموزش عالی کشور می زند و از هیئت رئیسه دانشگاه تهران می خواهم با همکاری و هماهنگی با نهادهای ذی ربط اجازه ندهند ساحت دانشگاه تهران و استقلال این دانشگاه آسیب ببیند.

عارف همچنین بر لزوم تعامل جدی تر دانشگاه های بزرگ کشور با مسئولین اجرایی و نیز نمایندگان مجلس و چاره اندیشی برای پاسخ به مطالبات مردم بویژه در زمینه های اقتصادی و معیشتی، اشتغال جوانان و مقابله با آسیب های اجتماعی تاکید نمود.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 20 فروردین 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 262

به "دولت از ظرفیت های دانشگاه استفاده می کرد، برخی مشکلات حاد نمی گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت از ظرفیت های دانشگاه استفاده می کرد، برخی مشکلات حاد نمی گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید