دموکرات ها درباره ارتباط بولتون با یک شهروند روس شرح خواستند

به گزارش تور مالزی ارزان، گروهی از دموکرات های کنگره آمریکا در نامه ای به رئیس دفتر کاخ سفید خواستار آن گردیده اند که دولت واشتگتن تمامی اسناد مربوط به هرگونه ارتباط میان مشاور امنیت ملی فعلی این کشور و یک شهروند روس به نام ماریا بوتینا را در اختیار آنها قرار دهد.

دموکرات ها درباره ارتباط بولتون با یک شهروند روس شرح خواستند

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این درخواست پس از آن مطرح شد که رسانه های آمریکایی فاش کردند در سال 2013 جان بولتون، مشاور امنیت ملی فعلی آمریکا که در آن زمان ریاست کمیته بین المللی انجمن ملی سلاح آمریکا را برعهده داشت، با ماریا بوتینا تعاملاتی داشته است. بوتینا در ماه ژوئیه به اتهام همکاری با دولت خارجی در واشنگتن دستگیر شد.

گروهی از قانون گذاران دموکرات کنگره آمریکا در نامه ای به جان کلی، رئیس دفتر کاخ سفید نوشتند: با توجه به ماهیت هشداردهنده مطالبی که اخیرا افشا گردیده و نیز سمت بالای بولتون در شرایط فعلی، ما خواهان آن هستیم که اسناد مربوط به هرگونه ارتباط احتمالی میان او و این فرد متهم به جاسوسی برای روسیه ارائه گردد.

در این نامه با اشاره به گزارش های نیویورک تایمز و فارن پالیسی آمده است که بولتون در خصوص مسائل مربوط به تسلیحات در گفت وگوهایی شرکت نموده که توسط بوتینا و سازمان متعلق به وی سازماندهی می گردیده است.

خبرگزاری فرانسه 26 تیر گزارش داد، یک زن 29 ساله روس به نام ماریا بوتینا به اتهام تبانی با گروه های سیاسی به ویژه انجمن ملی سلاح آمریکا و با هدف تاثیرگذاشتن بر سیاست های این کشور در واشنگتن دستگیر و به دادگاه فراخوانده شد.

وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه ای بیان کرد: بوتینا به عنوان جاسوس روسیه و با برقراری روابطی با اشخاص آمریکایی و نفوذ در سازمان های تاثیرگذار در سیاست آمریکا به تبانی و توطئه چینی متهم گردیده است.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش بیان کرد: اقدامات واشنگتن علیه شهروند روسیه ای دستگیر گردیده در آمریکا به اتهام جاسوسی، غیرقابل قبول است.

وزیر خارجه روسیه نیز در گفت وگوی تلفنی با همتای آمریکایی خود به اقدام اخیر واشنگتن در دستگیری بوتینا به اتهام فعالیت به عنوان مأمور مخفی روسیه اعتراض کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 101

به "دموکرات ها درباره ارتباط بولتون با یک شهروند روس شرح خواستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دموکرات ها درباره ارتباط بولتون با یک شهروند روس شرح خواستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید