دقیق ترین تصاویر از خورشید ثبت شد

به گزارش تور مالزی ارزان به نقل از دیلی میل، به تازگی دقیق ترین تصاویر از خورشید ثبت شده است. این عکس ها نشان می دهند اتمسفر این ستاره پیچیده تر از تصورات محققان است.

دقیق ترین تصاویر از خورشید ثبت شد

تصاویر مذکور توسط تلسکوپ فضایی High Resolution Coronal Imager ناسا ثبت شده و محققان دانشگاه سنترال لانکاشایر و مرکز پرواز فضایی مارشال ناسا روی این تصاویر مطالعاتی انجام داده اند.

این تصاویر نشان داد بخش هایی از اتمسفر خورشید که تصور می شد تاریک یا خالی هستند، در حقیقت مملو از جریان گازهای الکتریکی شده با عرض 311 مایل هستند.

به گفته محققان دمای هرکدام از این جریان های گاز به 1.8 میلیون درجه فارنهایت می رسد و عرض آنها از فاصله بین لندن و بلفاست (پایتخت ایرلند شمالی) نیز بیشتر است.

تلسکوپ High Resolution Coronal Imager ناسامی تواند ساختارهایی بسیار کوچک در اتمسفر خورشید که 0.01 درصد حجم کل این ستاره باشند را رصد کند و به همین دلیل توانسته جریان های مغناطیسی ظریف در نقاط تاریک اتمسفر خورشید را بیابد. به گفته محققان این جریان ها از پلاسمایی داغ تشکیل شده اند. هنوز تعیین نیست چه چیز این جریان گازهای داغ را به وجود می آورد و به همین دلیل اکنون محققان روی این موضوع تمرکز نموده اند.

تلسکوپ High Resolution Coronal Imager یک ابزار ستاره شناسی خارق العاده است که از طریق یک موشک به فضا ارسال می شود و 5 دقیقه بعد به زمین برمی شود. اما قبل از بازگشت به زمین، در هر ثانیه تصویری از خورشید ثبت می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 12 خرداد 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1206

به "دقیق ترین تصاویر از خورشید ثبت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دقیق ترین تصاویر از خورشید ثبت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید