دفاع روسیه از موضع ایران پیرامون گزارش گوترش

به گزارش تور مالزی ارزان، نماینده روسیه در سازمان ملل از اظهارات علی حاجیلاری درباره گزارش گوترش با موضوع اقدامات قهرآمیز یکجانبه به عنوان ابزاری برای تهدید اقتصادی کشور های درحال توسعه دفاع و حمایت کرد.

دفاع روسیه از موضع ایران پیرامون گزارش گوترش

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، نماینده روسیه در سازمان ملل پس از سخنرانی علی حاجیلاری دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در کمیته دوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد که پیرامون مسائل کلان تجاری و اقتصادی بین المللی برگزار می شد، از اظهارات نماینده ایران در نقد گزارش گوترش، دبیرکل این سازمان در رابطه با موضوع اقدامات قهرآمیز یکجانبه به عنوان ابزاری برای تهدید اقتصادی کشور های درحال توسعه حمایت و دفاع کرد.

وی در این راستا با تاکید بر اینکه ما هم دقیقا این سخنان را تایید می کنیم، افزود: ما اذعان داریم که لحن گزارش گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد در محکومیت اقدامات قهرآمیز یکجانبه اقتصادی و تجاری؛ ضعیف است.

علی حاجیلاری دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در اظهارات خود ضمن بیان تاسف از گزارش دبیرکل سازمان ملل در خصوص اقدامات قهرآمیز یکجانبه اقتصادی که از طریق نماینده دبیرکل ارائه شد، گفت: دبیر کل بیان بسیار ضعیفی دارد که این امر ناامید کننده است.

وی تاکید کرد: از این رو و به لحاظ عدم رد یا محکومیت این اقدامات، فاقد هرگونه ارزش اجرایی است و در حقیقت این گزارش هیچگونه راه حلی بخصوص در رابطه با لزوم رفع فوری و کامل این اقدامات نامشروع ارائه نکرده است.

حاجیلاری با بیان اینکه به نظر می رسد این گزارش صرفا برای رفع تکلیف، تهیه و ارائه شده است، گفت: محتوای گزارش مزبور، برای جمهوری اسلامی ایران قابل پذیرش نیست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2101

به "دفاع روسیه از موضع ایران پیرامون گزارش گوترش" امتیاز دهید

1 کاربر به "دفاع روسیه از موضع ایران پیرامون گزارش گوترش" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفاع روسیه از موضع ایران پیرامون گزارش گوترش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید