خبرنگاران فرماندار: زیرساخت های مبارزه با مواد مخدر در شهرستان ری باید تقویت شود

به گزارش تور مالزی ارزان، شهرری - خبرنگاران - فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به وسعت گسترده و همچنین شاهراه بودن ری به استان های جنوبی کشور، تاکید کرد: زیر ساخت های مبارزه با مواد مخدر باید بیش از گذشته تقویت شود.

خبرنگاران فرماندار: زیرساخت های مبارزه با مواد مخدر در شهرستان ری باید تقویت شود

حسین توکلی کجانی معاون روز یکشنبه در اولین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ری در سال 99 گفت: همانگونه که سال 98 شاهد افزایش 130 درصدی کشفیات مواد مخدر نسبت به سال 97 در شهرستان ری بودیم امسال نیز باید این فرایند بیش از سال گذشته ادامه یابد.

وی با بیان اینکه آموزش مهمترین راه چاره مبارزه با مواد مخدر است، مطرح نمود: تمامی ارگان های مبارزه با مواد مخدر شهرستان ری باید آموزش را در دستور کار خود قرار دهند.

توکلی اضافه کرد: همانطور که در موضوع ویروس کرونا اقدامات آموزشی خوبی اجرا شده است، آموزش های لازم و آگاه سازی عمومی در خصوص آسیب های مواد مخدر نیز بایستی از طریق رسانه ها و فضای مجازی صورت به اطلاع عموم برسد.

وی با تاکید براینکه برنامه ها و اقدامات حوزه پیشگیری از آسیب های مواد مخدر با همکاری و تعامل تمامی دستگاه ها، نهادها و ادارات تحقق باید مانند سال های گذشته ادامه یابد، افزود: امسال باید مراکز و نهادهای نظارتی دقت بیشتری نسبت به رعایت نکات بهداشتی در مراکز ترک اعتیاد داشته باشند.

توکلی ادامه داد: نظارت بر عملکرد مراکز ترک اعتیاد شهرستان ری یکی از وظایف اصلی و مهم بخشداری ها، شبکه بهداشت و بهزیستی است که باید به صورت مستمر ادامه داشته باشد.

وی در بخش دیگر سخنان خود به موضوع کرونا اشاره کرد و گفت: امروز کشور درگیر مبارزه با ویروس کرونا است اما این موضوع نبایستی موجب غفلت از دیگر مسائل مهم و ضروری شود، مبارزه با مواد مخدر یکی از موضوعات مهمی می باشد که بایستی به آن توجه ویژه شود.

توکلی یادآور شد: در شهرستان ری با همراهی و همدلی تمامی دستگاه ها تا به امروز به خوبی زنجیره شیوع بیماری کرونا کنترل و مدیریت شده است و همچنین این بیماری موجب اختلال در فرایند اجرای سیاست ها و ارائه خدمات به شهفرایندان نشده است به طوری که موضوعات مهم از جمله مبارزه با مواد مخدر بویژه معتادان متجاهر درحال پیگیری است.

فرماندار ری خاطر نشان کرد: آسیب های مواد مخدر کمتر از بیماری کرونا نیست بطوریکه امروز مشاهده میکنیم مواد مخدر قشر جوان و نوجوان را در معرض آسیب های اجتماعی قرار داده و موجب نابودی و مرگ میشود.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 خرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1213

به "خبرنگاران فرماندار: زیرساخت های مبارزه با مواد مخدر در شهرستان ری باید تقویت شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرماندار: زیرساخت های مبارزه با مواد مخدر در شهرستان ری باید تقویت شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید