خبرنگاران استفاده از ماسک؛ اولین فرمان اجرایی بایدن

به گزارش تور مالزی ارزان، تهران- خبرنگاران- رئیس جمهوری منتخب آمریکا قرار است امروز بلافاصله بعد از مراسم تحلیف، در اولین فرمان اجرایی خود استفاده از ماسک را در سراسر کشورش اعلام کند.

خبرنگاران استفاده از ماسک؛ اولین فرمان اجرایی بایدن

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگاران به نقل از شبکه سی ان ان، جو بایدن که قرار است روز چهارشنبه رسما به عنوان رئیس جمهوری آمریکا فعالیت خود را به دنبال برگزاری مراسم تحلیف شروع کند، میخواهد مسئله همه گیری کرونا را جزو اولویت های اولیه فعالیتش قرار دهد.

از جمله فرمان های اولیه بایدن به عنوان رئیس جمهوری آمریکا استفاده از ماسک در سراسر آمریکا در جهت مقابله با کرونا خواهد بود. این دستوری از سوی دولت جدید آمریکا در راستای تایید و حمایت از امور علمی برای مقابله با همه گیری کرونا خواهد بود.

جف زئینس هماهنگ نماینده امور مربوط به بیماری کووید-19 در این رابطه گفت: این اقدام اجرایی، آژانس ها و نهادها را به این سو راهنمایی می نماید تا ملزم به تبعیت از دستورات و توصیه های مرکز پیشگیری و کنترل بیماریها در آمریکا برای استفاده از ماسک و فاصله گذاری در ساختمان های فدرال و توسط کارمندان و پیمانکاران فدرال شوند.

وی اضافه نمود: رئیس جمهوری از فرمانداران، مقامات امور بهداشت عمومی، شهرداران، رهبران تجاری و دیگران خواهد خواست از ماسک استفاده نمایند، فاصله گذاری را رعایت نمایند و دیگر تدابیر عمومی را برای مهار بیماری کووید- 19 در دستورکار قرار دهند. این یک بیانیه سیاسی نخواهد بود بلکه مسئله ای در خصوص زندگی خانوادهای ما و همچنین بهبود شرایط مالی این کشور است.

دستور اجرایی بایدن برای ماسک زدن در حالی اعلام خواهد شد که ترامپ و دولتش اعتقادی به زدن ماسک برای مهار کرونا نداشتند. ترامپ پیشتر خود به بیماری کرونا مبتلا شده بود.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1704

به "خبرنگاران استفاده از ماسک؛ اولین فرمان اجرایی بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استفاده از ماسک؛ اولین فرمان اجرایی بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید