حزب کارگر خواهان استعفای نخست وزیر انگلیس شد

رهبر حزب کارگر انگلیس از نخست وزیر این کشور خواسته است تا از قدرت کناره گیری کند.

حزب کارگر خواهان استعفای نخست وزیر انگلیس شد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از ایندیپندنت، جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس از بوریس جانسون نخست وزیر این کشور خواسته است تا پس از رای دادگاه عالی مبنی بر غیرقانونی بودن تصمیم وی برای تعلیق نشست های مجلس به مدت 5 هفته، از این سمت کناره گیری کند.

وی در جمع فریادها و شعارهایی که خواهان کناره گیری بوریس جانسون از قدرت شده بودند، گفت: نخست وزیر باید به رهبری تبدیل گردد که کمترین مدت زمان خدمت را داشته است و حزب کارگر آماده تشکیل دولت است.

جرمی کوربین در کنفرانس سالیانه حزب کارگر در برایتون، اضافه نمود: من از بوریس جانسون با کلمات تاریخی دعوت می کنم تا صندلی و موقعیتش را در نظر بگیرد و نخست وزیری گردد که کمترین دوره خدمت را داشته است.

وی در مورد رای دادگاه عالی انگلیس نیز گفت: این رای نشانگر سوء استفاده وی از دموکراسی بوده است. با جان بریسکو رئیس مجلس عوام فورا تماس خواهم گرفت و خواهان برگزاری نشست مجلس عوام خواهم شد تا نمایندگان از نخست وزیر بخواهند تا به قانونی که توسط مجلس تصویب شده احترام بگذارد و آن را اجرا کند.

بریسکو نیز تاکید نموده است که نشست مجلس قرار است فردا چهارشنبه برگزار گردد.

دادگاه عالی انگلیس روز سه شنبه با صدور حکمی خاطرنشان کرد: تصمیم بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا در تعلیق جلسات مجلس به مدت 5 هفته ، غیر قانونی بوده است.

رای 11 قاضی دادگاه عالی انگلیس علیه تصمیم جانسون در تعطیلی مجلس، می تواند موجب تشدید بحران برگزیت گردد. نخست وزیر انگلیس قصد داشت با تعلیق مجلس، مانع از مخالفت نمایندگان با طرح دولت برای خروج از اتحادیه اروپا گردد.

در رای دادگاه عالی انگلیس آمده است: تصمیم نخست وزیر برای تعلیق مجلس غیرقانونی بوده است چرا که این تصمیم بدون هیچ گونه توجیه منطقی، بر توانایی مجلس برای اجرای فعالیت های قانونی تاثیر منفی گذاشته و مانع از اجرای فعالیت های قانونی نمایندگان شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 13 مهر 1398 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 646

به "حزب کارگر خواهان استعفای نخست وزیر انگلیس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب کارگر خواهان استعفای نخست وزیر انگلیس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید