جولان کرونا در هند فراوری را به چین بازگرداند، ناکامی آمریکا در جنگ تجاری علیه پکن

به گزارش تور مالزی ارزان، شیوع دوباره ویروس کرونا در هند می تواند فرصت مناسبی برای بازگشت زنجیره تامین کالا به سمت چین و ناکامی آمریکا در جنگ تجاری علیه پکن گردد.

جولان کرونا در هند فراوری را به چین بازگرداند، ناکامی آمریکا در جنگ تجاری علیه پکن

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور بمبئی ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، به گزارش اکونومیست شیوع دوباره کرونا در بخش هایی از آسیا می تواند به تغییر در دارایی و سرمایه های چین گردد. پیش از این جنگ تجاری چین و آمریکا باعث شد تا شرکت ها زنجیره فراوریات خود را از چین خارج نمایند. در نتیجه کشورهایی مانند ویتنام و هند از مزایای نقل مکان این شرکت ها بهرمند شدند.

اما به نظر می رسد شرایط درحال تغییر است و زنجیره های تامین کالا می توانند به دلیل شیوع دوباره کرونا در هند و ویتنام به سمت چین بازگردند.

ژانگ ژیوی، اقتصاددان ارشد دراین خصوص گفت: پیش از پاندمی ما شاهد خروج کارخانجات از چین بودیم. شرکت های سامسونگ، فاکس کان و شرکت های عظیم دیگر درحال راه اندازی کارخانجات خود در هند و ویتنام بودند. اما شیوع موارد کرونایی در این دو کشور کارخانجاتی که مالکیت آنها در اختیار فاکس کان (یکی از تامین نمایندگان اصلی اپل) بود را مجبور ساخت تا تاسیسات خود در هند و ویتنام را تعطیل نمایند.

ژانگ در ادامه گفت: این می تواند جابجایی زنجیره تامین را برای مدت زیادی دچار وقفه کند. مسئله مهم در این بین تعلیق پروازهای بین المللی است، بنابراین شرکت های بین المللی قادر نخواهند بود نیروهای خود را برای تاسیس کارخانه های جدید به هند و ویتنام اعزام نمایند.

در ویتنام استان شمالی باک گیانگ دستور تعطیلی 4 پارک صنعتی به صورت موقت به دلیل شیوع کرونا را داده است که این شرایط می تواند به سود چین تمام گردد. البته به نظر می رسد میزان بهره برداری چین به مدت زمان ادامه کرونا در کشورهای هند و ویتنام بستگی دارد.

درحال حاضر رشد صادرات در چین بین 20 الی 40 درصد در ماه است و اگر کارخانجات هند و ویتنام به زودی به شرایط فراوری بازگردند، انتظار می رود به دلیل انتقال فراوریات به این کشورها صادرات چین در نیمه دوم سال کاهش یابد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1957

به "جولان کرونا در هند فراوری را به چین بازگرداند، ناکامی آمریکا در جنگ تجاری علیه پکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جولان کرونا در هند فراوری را به چین بازگرداند، ناکامی آمریکا در جنگ تجاری علیه پکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید