ثبت نام دانشجویان تازه الورود دانشگاه فنی از هفته آینده، زمان پرداخت شهریه تا خاتمه ترم فراهم شد

به گزارش تور مالزی ارزان، معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور درباره تاریخ ثبت نام دانشجویان نو ورود توضیح داد.

ثبت نام دانشجویان تازه الورود دانشگاه فنی از هفته آینده، زمان پرداخت شهریه تا خاتمه ترم فراهم شد

حیدرمیرفخرالدینی معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور در گفت وگو با خبرنگار ، درباره رونمایی از سامانه بوستان اظهار کرد: یکی از چالش های اصلی دانشگاه فنی و حرفه ای طی 10 سال گذشته بحث نرم افزار آموزشی بود که با توجه به ماهیت خاص دانشگاه فنی و حرفه ای باید نرم افزار متناسب با دانشگاه بکار گرفته شود.

او افزود: هم اکنون نرم افزار بوستان جایگزین کامل نرم افزار سابق دانشگاه فنی و حرفه ای شد. از ویژگی های این نرم افزار می توان به این اشاره کرد؛ کسانی که طراحی کامل این نرم افزار را انجام داده اند و از مجموعه داخلی دانشگاه هستند و سابقه کار با دانشگاه را از قبل داشته اند و تمام شرایط خاص را می شناسند به طراحی سامانه بوستان اقدام کرده اند.

میرفخرالدینی شرح داد: دانشگاه فنی و حرفه ای 180 مرکز در 31 استان و 105 شهرستان دارد که این پراکندگی کار ثبت نام را سخت می کند؛ بنابراین برای رهایی از این معضل با زمانی که پیش بینی کرده بودیم نرم افزار طراحی و ساخته شد.

معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور ادامه داد: در حال حاضر بدون دانشجویان تازهالورود که پیش بینی ما بین 60 تا 70 هزار نفر هستند 137 هزار و 830 دانشجو داریم که خوشبختانه بیش از 92 درصد دانشجویانی که وارد این نرم افزار شده اند به راحتی انتخاب واحد قطعی را ثبت کرده اند.

میرفخرالدینی با بیان اینکه هم اکنون میانگین واحد های درسی اخذ شده برای هر دانشجو با نرم افزار بوستان 17 واحد است، تاکید کرد: تعداد عناوین درس انتخاب شده برای هر دانشجو 8 تعداد است و تا به امروز بیش از 63 هزار کلاس درس در این نرم افزار تعریف شده است. همچنین، بازخورد هایی که از مراکز داشته ایم با کمترین مشکل انتخاب واحد دانشجویان اجرا شده است.

معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور گفت: حدود 23 هزار درخواست دانشجو در سامانه بوستان ثبت شده که بیش از 93 درصد آن ها پاسخ داده شده است و مابقی افرادی که نتوانسته اند انتخاب واحد انجام دهند، کاملا آگاهانه بوده یعنی به علت کرونا دانشجویان 4 واحد درسی را معرفی به استاد گرفته اند یا مشکل شهریه داشتند و به اینصورت آن ها تا خاتمه هفته مهلت انتخاب واحد دارند.

میرفخرالدینی اضافه کرد: با دریافت مجوز مهلت انتخاب واحد دانشجویانی را که به علت شهریه جا مانده اند را تا زمان حذف و اضافه تمدید خواهیم کرد و شعار دانشگاه فنی و حرفه ای این است که هیچ فردی به علت مسائل مادی از انتخاب واحد باز نماند.

معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای تاکید کرد: یکی از مزیت های سامانه بوستان این است که افراد می توانند تا خاتمه ترم شهریه خود را پرداخت کنند و تطبیق واحد برنامه های درسی بازنگری شده از ویژگی های دیگر این سامانه است که اخیرا مجوز 44 عناوین از آن ها را داشته ایم و با این نرم افزار می توانیم دانشجویانی را که سرفصل دروسشان به هر علتی تغییر کرده را برای انتخاب واحد کشوری آماده کنیم.

میرفخرالدینی اضافه کرد: در تاریخ های 29 و 30 شهریور ظرفیت مقطع کاردانی و کارشناسی اعلام شده و شنبه یعنی سوم مهر بعد از اینکه سازمان سنجش نتایج نهایی آزمون کارشناسی و کاردانی را اعلام نمود، می توانیم ثبت نام دانشجویان تازه الورود را تا خاتمه هفته آینده به اتمام برسانیم. همچنین تاریخ های حذف و اضافه هم در روز های شنبه تا دوشنبه خواهد بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 مهر 1400 بروزرسانی: 5 مهر 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2061

به "ثبت نام دانشجویان تازه الورود دانشگاه فنی از هفته آینده، زمان پرداخت شهریه تا خاتمه ترم فراهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام دانشجویان تازه الورود دانشگاه فنی از هفته آینده، زمان پرداخت شهریه تا خاتمه ترم فراهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید