توقف پروژه واکسن ایران و کوبا کذب است ، به زودی؛ تحویل اولین محموله تولیدی واکسن به وزارت بهداشت

به گزارش تور مالزی ارزان، رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: اولین بچ فراوریی آماده تحویل به وزارت بهداشت است و با توجه به صدور مجوز مصرف اضطراری روز به روز فراوری ما بیشتر خواهد شد.

توقف پروژه واکسن ایران و کوبا کذب است ، به زودی؛ تحویل اولین محموله تولیدی واکسن به وزارت بهداشت

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ داریوش بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران، علیرضا بیگلری، رئیس انستیتو پاستور ایران در واکنش به اظهارات مینو محرز درباره شکست پروژه مشترک ایران و کوبا اظهار کرد: با توجه به اینکه قرارداد مشترک فراوری واکسن کووید 19 روی زیر ساخت های قبلی همکاری ما با انستیتو پاستور فینلای کوبا از ماه ها قبل منعقد و کار آغاز شده است و جلسات هفتگی داریم.

رئیس انستیتو پاستور ایران ادامه داد: این پروژه یکی از پیروز ترین و منظم ترین همکاری های بین المللی در فراوری واکسن است. کارآزمایی بالینی فاز سوم این واکسن در ایران و کوبا به اتمام رسیده است و منتظر تحلیل نتایج هستیم. کار فراوری با تحویل سل بانک به ایران و همکاری های گسترده علمی به خوبی پیش رفته است.

بیگلری اظهار کرد: اولین بچ فراوریی آماده تحویل به وزارت بهداشت است و با توجه به صدور مجوز مصرف اضطراری روز به روز فراوری ما بیشتر خواهد شد.

رئیس انستیتو پاستور ایران با بیان اینکه پاستوکووک یکی از برترین و موثرترین واکسن های جهانست، گفت: با توجه به ویژگی های خاص و تاثیر آن و امکان تزریق به زیر 18 سال یکی از موثرترین واکسن های در دسترس جهان محسوب می گردد.

بیگلری ادامه داد: خبر شکست پروژه واکسن فراوری مشترک ایران و کوبا کذب است و انتشار و بیان این قبیل خبر های کذب برای رقابت انستیتو پاستور ایران که قدیمی ترین موسسه واکسن ساز ایران است، کارناشایسته و غیر اخلاقی است و نمی دانیم این قبیل اخبار با چه اهدافی منتشر می گردد و باید دانست که این قبیل اظهارات موجب سردرگمی مردم و تشویش اذهان عمومی می گردد.

رئیس انستیتو پاستور ایران اعلام کرد: پروژه فراوری مشترک واکسن انستیتو پاستور ایران و فینلای کوبا ادامه دارد و تا دقایقی دیگر جلسه هفتگی داریم و سابقه همکاری ما با این موسسه واکسن ساز در کوبا 20 سال قدمت دارد.

منبع: خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1974

به "توقف پروژه واکسن ایران و کوبا کذب است ، به زودی؛ تحویل اولین محموله تولیدی واکسن به وزارت بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف پروژه واکسن ایران و کوبا کذب است ، به زودی؛ تحویل اولین محموله تولیدی واکسن به وزارت بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید