تجهیز تقاطع های شهر تهران به سامانه تامین انرژی بدون وقفه

به گزارش تور مالزی ارزان، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران از شروع اجرای پروژه تجهیز تقاطعات سطح شهر تهران به ups یا سامانه تامین انرژی بدون وقفه اطلاع داد.

تجهیز تقاطع های شهر تهران به سامانه تامین انرژی بدون وقفه

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شرکت کنترل ترافیک تهران، کوروش جدی ثانی با اشاره به اینکه تقاطع ها مهمترین گلوگاه های ترافیکی در سطح معابر شهری بوده و حل معضلات و گره های ترافیکی آن ها با رویکردی منسجم و یکپارچه گامی حیاتی و اساسی در ساماندهی ترافیک شبکه معابر سطح شهر است، گفت: قطعی برق تقاطع ها به گره های ترافیکی در سطح شهر، اختلال در عبور و مرور ناوگان حمل و نقل عمومی، خودرو های امدادی و ناایمنی تردد عابران پیاده و تصادفات جرحی و فوتی منجر می گردد و هم اکنون با وجود قطعی های مکرر برق در ساعات شبانه روز و با توجه به اینکه تمامی چراغ های سطح شهر به برق شهر متصل می باشند مستلزم ایجاد راهکاری جهت روشن ماندن تقاطع ها در زمان قطعی برق هستیم.

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران با اعلام اینکه تا به امروز این تجهیزات در 40 تقاطع زماندار با اولویت بالا با عزم مدیریتی ظرف مدت یک ماه نصب و راه اندازی شده است در ادامه توضیح داد: با ایجاد مانور های قطعی برق مجازی صحت و کیفیت عملکرد آن ها تست شده است و با توجه به قطعی گسترده برق از تاریخ 28/02/1400 این ها از قطع برق شهری، بدون کوچکترین خللی روشن و مشغول به سرویس دهی بود.

اقای جدی ثانی ادامه داد شرکت کنترل ترافیک تهران در سطح تقاطع های شهر که دارای تجهیزات حساسی می باشد و قطعی های مکرر برق باعث از بین رفتن عمر این تجهیزات می گردد درباره نوع عملکرد این سیستم اضافه کرد که (Uninterruptible power supply) یک منبع تغذیه الکترونیکی است که وظیفه اصلی آن، تأمین بدون وقفه توان مورد احتیاج بار مصرفی است، این سیستم علاوه بر تثبیت و تنظیم برق شبکه مانع از نفوذ نویز و اختلالات شبکه به تجهیزات حساس مصرف کننده می گردد. بعلاوه UPS به اسم منبع توان بدون وقفه با استفاده از انرژی ذخیره شده در باتری، برق مورد احتیاج تجهیزات مصرف کننده را تأمین می نماید. در حقیقت استفاده از یک انرژی پشتیبان مانند سیستم تامین انرژی بدون وقفه (UPS) ما را قادر می سازد که بر بیشتر مسائل ناشی از برق شهر فائق آییم و محافظت در برابر قطع کلی برق را هم بدست آوریم.

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران در انتها توضیح داد: احتیاج است که راهکار های جامع و کاربردی ارایه گردد که مرحله نخست این پروژه تجهیز 130 تقاطع با الویت بالا در دست اقدام خواهد بود و در مرحله دوم هم 130 تقاطع دیگر شهر به این سیستم مجهز می گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1985

به "تجهیز تقاطع های شهر تهران به سامانه تامین انرژی بدون وقفه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجهیز تقاطع های شهر تهران به سامانه تامین انرژی بدون وقفه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید