تبادل دانش و فن فراوری بین دو کشور ایران و ازبکستان دنبال گردد

به گزارش تور مالزی ارزان، به گزارش خبرنگاران، بهار عبدالله یف عصر یکشنبه در جریان سفر به شهرستان محلات و بازدید از ظرفیت های اقتصادی و فراوریی این شهرستان، گفت: کشور ازبکستان با توجه به ظرفیت های شهرستان محلات در زمینه استخراج و فراوری سنگ و همچنین گل و گیاهان زینتی، آمادگی خود را برای مراودات تجاری با استان مرکزی در این حوزه ها اعلام می نماید.

تبادل دانش و فن فراوری بین دو کشور ایران و ازبکستان دنبال گردد

سفیر ازبکستان در ایران اضافه کرد: در این بازدید تعیین شد شهرستان محلات از توانمندی های مطلوبی در حوزه فراوری گل و گیاه و همینطور استخراج و فراوری سنگ تزئینی برخوردار است.

عبدالله یف بیان نمود: این ظرفیت ها می تواند زمینه مطلوبی برای سرمایه گذاری مشترک میان دو کشور ایران و ازبکستان باشد و به این ترتیب، معادلات و مراودات تجاری دو کشور را گسترش بخشد.

سفیر ازبکستان در ایران توضیح داد: کشور ازبکستان با توجه به ظرفیت هایی که در حوزه فراوری گل و گیاه دارد، نیازمند بهره گیری از دانش و فن راه اندازی گلخانه های مدرن است، در همین راستا با توجه به ظرفیت های شهرستان محلات در زمینه فراوری گل و گیاهان زینتی و گلخانه ای، می توان در این حوزه سرمایه گذاری مشترک انجام داد.

سفیر ازبکستان در ایران خاطرنشان ساخت: همچنین توجه به انتقال دانش و فن و بهره گیری از تخصص در حوزه فراوری امری است که می تواند میان دو کشور در جریان باشد، تا به این ترتیب بستر افزایش فراوری، دستیابی به بازارهای هدف جهانی و رونق صادرات در این حوزه ها فراهم گردد

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 155

به "تبادل دانش و فن فراوری بین دو کشور ایران و ازبکستان دنبال گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبادل دانش و فن فراوری بین دو کشور ایران و ازبکستان دنبال گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید