تاریخ پرتاب بعدی آرتمیس نامشخص است ، کامالا هریس و 100 هزار توریست هم هستند!

به گزارش تور مالزی ارزان، ناسا برای دومین بار پرتاب ماموریت آرتمیس 1 را در روز شنبه سوم سپتامبر به تعویق انداخت. تاریخ بعدی این پرتاب همچنان نامشخص است.

تاریخ پرتاب بعدی آرتمیس نامشخص است ، کامالا هریس و 100 هزار توریست هم هستند!

به گزارش خبرنگاران آنللاین و به نقل از روزنامه سان، قرار بود ماموریت آرتمیس اولین پس از 50 سال در سفر به کره ماه باشد. نخستین بار این ماموریت قرار بود روز 29 اوت پرتاب شود که به دلیل مسائل فنی به تعویق افتاد. برای بار دوم نیز مراحل پرتاب آرتمیس 1 در سوم سپتامبر فراهم شد که در زمان سوخت رسانی نشتی پیش آمد و دوباره این پرتاب به تعویق افتاد. بر اساس گزارش ها، کامالا هریس معاون رئیس جمهور آمریکا نیز قرار بود در زمان پرتاب حضور داشته باشد.

مقامات ناسا اعلام کرده اند که آرتمیس 1 در طول این هفته پرتاب نخواهد شد. هنوز تاریخ قطعی زمان پرتاب بعدی اعلام نشده است. پیش بینی شده 100 هزار توریست از سواحل دماغه کاناورال در استان فلوریدا، پرتاب آرتمیس 1 را تماشا کنند.

شبکه ای بی نیوز نیز پرتاب این راکت را از طریق پایگاه اینترنتی خود پخش خواهد کرد.

ماموریت آرتمیس 1 بخشی از طرح ناسا برای ایجاد حضوری طولانی مدت در کره ماه است. اولین ماموریت آرتمیس بدون سرنشن پرتاب می شود و در این پرتاب تنها مدل های انسانی حضور خواهند داشت. آرتمیس 2 قرار است در سال 2024 حامل مسافر انسانی به کره ماه باشد.

تشریح دلایل سفر دوبار ه به ماه

کلایو نیل یکی از اساتید مهندسی شهری و محیطی و علوم زمین از دانشگاه نوتردام به ان پی آر درباره هدف از ماموریت های آرتمیس به کره ماه گفته است: ما نیاز به ایجاد یک زیر ساخت در کره ماه داریم تا از این طریق بتوانیم حضور دائمی انسان در این کره را اعلام کنیم و کارهای انتقالی برای ایجاد پایگاهی برای انجام عملیات تجاری در کره ماه در آینده را انجام دهیم. به گفته کلایو نیل، ناسا با انجام سری ماموریت های آرتمیس به یک طرح کلی از اینکه چگونه عملیات توسعه ای را به صورت پایدار در کره ماه انجام دهد، خواهد رسید.

بیشتر بخوانید:

  • سفری دوباره پس از نیم قرن | چرا ناسا در پی بازگشت به ماه است؟

وب سایت ناسا نیز درباره ماموریت آرتمیس نوشته است: پرتاب راکت با هدف متفاوت تری نسبت به پرتاب آپولوی 11 انجام خواهد گرفت. هدف ما از سری ماموریت های آرتمیس ایجاد فرصت برای اکتشاف علمی و به دست آوردن منافع اقتصادی است. علاوه بر این قصد داریم برای نسل تازه کاشفان فضا یا همان نسل آرتمیس، الهام بخش باشیم.

ناسا همچنین اعلام کرده است که در جریان ماموریت های بعدی این سری از فضاپیماها، پایگاهی به نام آرتمیس در سطح کره ماه ایجاد خواهد شد که در این پایگاه روبات ها و ستاره شناسان فرصت کافی برای انجام تحقیقات علمی را پیدا خواهند کرد.

جیکوب بلیچر دانشمند ارشد بخش اکتشافات ناسا به روزنامه سان در این باره گفته است: ما می خواهیم زمان بیشتری را در ماه صرف کنیم و محیطی را توسعه دهیم که بتوانیم از طریق ان به سایر سیارات منظومه شمسی برویم. برای رسیدن به چنین هدفی شما باید محیطی را که در آن کار می کنید را به خوبی بشناسید و نسبت به این مساله آگاهی کافی به دست آورده باشید که چگونه این محیط می تواند بر زندگی انسان اثر گذار باشد. بنابراین از نظر من قرار داد اجرای سری ماموریت های آرتمیس می تواند همزمان هم قراردادی هراس برانگیز و هم احترام برانگیز تلقی شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 شهریور 1401 بروزرسانی: 14 شهریور 1401 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2390

به "تاریخ پرتاب بعدی آرتمیس نامشخص است ، کامالا هریس و 100 هزار توریست هم هستند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاریخ پرتاب بعدی آرتمیس نامشخص است ، کامالا هریس و 100 هزار توریست هم هستند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید