بچه ایمپالایی که اشتباهی به سمت شیر نر رفت!

به گزارش تور مالزی ارزان، در یک اتفاق عجیب، یک بچه ایمپالا به سمت شیر نر می رود و اولین و احتمالا آخرین برخورد خود را با یک شکارچی تجربه می نماید.

بچه ایمپالایی که اشتباهی به سمت شیر نر رفت!

به گزارش خبرنگاران، این چشم انداز جالب که انتهای ناگوار داشت، به وسیله سیلوی فایلتا هنگامی که در اوایل صبح در حیات وحش زیمبابوه در حال رانندگی بود، ثبت شد.

سیلوی در این باره می گوید: روز بسیار گرم آغاز شد و دمای صبح زود به 25 درجه سانتی گراد رسید. نه چندان دور از کمپ به 2 شیر نر برخوردیم که شب قبل یک ایمپالا بالغ را خورده بودند. آن ها همان کاری را می کردند که شیر ها معمولاً انجام می دهند... می خوابند و تنبلی می نمایند.

بعد از گرفتن چند عکس و مدتی تماشای آن ها تصمیم گرفتیم کمی بیشتر صبر کنیم. پرتو های خورشید آغاز به تابیدن به افق نموده بودند و هوا روشن تر می شد. از آنجایی که صبح بسیار گرمی بود، امیدوار بودیم که شیر ها در آفتاب داغ شوند و به سایه بروند، به این ترتیب می توانیم چیز دیگری غیر از شیر های خوابیده ببینیم.

سپس ناگهان، به طور غیرمنتظره، یک بچه ایمپالا گمشده آغاز به پرسه زدن در اطراف کرد و مستقیم به سمت شیر نر دوید. داشتم فکر می کردم نه نه نه برو برو حرکت اشتباه! ما نمی توانستیم باور کنیم که بچه ایمپالا در واقع به سمت یک شیر نر می رود. من واقعاً فکر می کردم بچه ایمپالا به محض اینکه متوجه خطر می گردد بچرخد، اما اینطور نشد. بچه ایمپالا آنقدر بی گناه به نظر می رسید که به وضوح نمی دانست شیر چیست. به احتمال زیاد این اولین و آخرین برخورد آن بود.

درست در کنار شیر خفته آمد و تقریباً آن را لمس کرد. امیدوار بودم که فرار کند. ما امیدوار بودیم که شیر با توجه به اینکه روز قبل غذا خورده بود به چنین میان وعده ای علاقه مند نباشد.

شیر به آرامی سرش را بلند کرد و به بچه ایمپالا نگاه کرد. سپس با این قیافه به شدت خنده دار و شگفت زده به نظر رسید که با خود می گوید: صبر کن، چه دیدم؟ آیا دارم خواب می بینم؟ غذا برای من آمده است؟

خیلی سریع رخ داد، شیر نر در ابتدا بسیار کند به نظر می رسید، اما سپس کمی کوشش کرد و بچه ایمپالا را گرفت که فرصتی برای فرار نداشت. من نتوانستم زاویه تعقیب و گریز را پیدا کنم، زیرا ماشین ما دور زده بود. من، متأسفانه، لنز اشتباهی روی دوربینم داشتم، بنابراین اکشن را از دست دادم و کاملاً ناامید شدم. با این حال، من چند عکس گرفتم که داستان اتفاقی را که رخ داد را بازگو می نماید.

این اولین بار بود که شاهد تعقیب و گریز از ابتدا تا انتها بودم! من از تماشا چنین چشم انداز ای در طبیعت، در طول روز با چنین نورپردازی خوبی احساس خوش شانسی و افتخار می کردم. با این حال، من برای ایمپالا بچه فوق العاده ناز متاسف شدم. من دوست داشتم یک انتها خوش برای آن داشته باشم، اما متأسفانه، آن روز روز او نبود. طبیعت می تواند بی رحم باشد و هیچ قانونی در طبیعت وجود ندارد.

منبع: فرارو
انتشار: 13 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1401 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2289

به "بچه ایمپالایی که اشتباهی به سمت شیر نر رفت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بچه ایمپالایی که اشتباهی به سمت شیر نر رفت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید