به احترام مردم داغدار جشن سالانه را لغو کردیم

ما سخنان رهبر انقلاب و مسولین را هم سرلوحه این اقدام خود می دانیم که فرمودند: بالاخره در این بین تعدادی از هموطنان مان جان خود را از دست داده اند و خواهان دلجویی از خانواده هایشان شدند.

به احترام مردم داغدار جشن سالانه را لغو کردیم

از وبلاگ نوای سوم دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، دیروز طی خبری خانه موسیقی در مورد لغو مراسم جشن سالانه خانه موسیقی اطلاع رسانی کرد. جشنی که هرساله به مناسبت سالگرد تاسیس خانه موسیقی برگزار می گردد و شامل برنامه هایی متنوع و شاد و مفرّح از اجرای برنامه های متعدد موسیقی تا تقدیر از پیشکسوتان و زحمت کشان حوزه موسیقی است. در خبر لغو این جشن چنین آمده بود:

در پی وقوع حوادث اخیر و به منظور ابراز همدردی با هموطنان داغدیده، جشن بیستمین سالگرد تاسیس خانه موسیقی لغو شد.

اما بلافاصله برخی رسانه ها و اشخاص معاند از این خبر سوء استفاده کردند و با سوء تعبیر به بازنشر آن مبادرت کردند.

از این رو به منظور شفاف سازی این قضیه و جلوگیری از سوء استفاده و سوء برداشت نسبت به این خبر و رویداد با حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی درباره لغو جشن سالانه خانه موسیقی گفتگویی انجام داده که در ادامه می خوانید:

آقای نوربخش همانطور که می دانید به محض انتشار خبر لغو جشن سالانه خانه موسیقی، برخی مبادرت به سوء استفاده از آن کردند. خواهشمندیم در مورد شفاف سازی این مساله شرح بفرمایید.

ما جشن سالگرد تاسیس خانه موسیقی را معمولا در فصل پاییز برگزار می کنیم. این مراسم برخی دوره ها در مهرماه و یا در آبان برگزار می گردد که فعلا دلیل اصلی این است که با ماه محرم و صفر متقارن نگردد. از این رو سال جاری قرار بود مراسم را در آذرماه برگزار کنیم. مراسم سال گذشته هم اواخر پاییز برگزار گردید.

ما برای مراسم سال جاری همچون سال های گذشته برنامه های متنوع و متعددی در نظر گرفته و برنامه ریزی نموده بودیم. طبیعتا همه تمهیدات اندیشیده شده بود و قرار بود از تعدادی از پیشکسوتان موسیقی تقدیر گردد. ما همچنین بخش دوسالانه آلبوم برگزیده داشتیم. تقدیر از برجسته گان موسیقی نواحی و نیز معرفی و تقدیر از استعدادهای جوان موسیقی و تعدادی اجراهای متنوع موسیقی جزو برنامه های ما بود.

اما به خاطر اعتراض به اغتشاش گران و برای احترام به آن ها که توسط همین اغتشاش گران جان خود را ازدست دادند مراسم جشن سالانه خانه موسیقی را لغو کردیم.

همه کارهای برگزاری جشن هم اجرا شده بود منتهی در آخر نظر هیات مدیره خانه موسیقی بر این بود که به خاطر مشکلاتی که پیش آمد و نگرانی مردم بابت ماجرای گرانی بنزین که طبعا گرانی های دیگری هم در پی داشته، برگزاری جشن نمی توانست خیلی صورت خوشی داشته باشد.

همانطور که از رهبر انقلاب گرفته تا مسولین کشور همه بر این مساله اذعان داشتند که در این شرایط هموطنان ما به هر شکلی دچار ناراحتی و مشکلاتی شده اند که باعث و بانی آن اغتشاش گرانی بوده اند که دشمنان اصلی همین مردم هستند و اینکه ابراز داشتند که افرادی که به دست همین اغتشاش گران جان خود را از دست دادند، شهید محسوب می شوند، هیات مدیره تصمیم به لغو این مراسم جشن گرفت.

طبیعتا در این فضای چند روزه ناآرامی های اخیر، اغتشاشگران به بیت المال خسارات فراوانی وارد کردند، بانک ها را آتش زدند و فروشگاه ها را غارت کردند و جان چندین نفر را هم گرفتند. قطعا ما با این قشر نه کاری داریم و نه تنها آن ها را قبول نداریم بلکه به شدت آن ها را منفور می دانیم و مسبب همه این حوادث.

اصولا هیچ کسی نمی تواند آن هایی را که نظم عمومی جامعه را برهم زدند و موجب این ناامنی موقتی شدند و به مال مردم و اموال عمومی دست درازی کردند را بپذیرد یا تایید کند.

اما بالاخره بوده اند تعدادی از هموطنان ما که در این میان جان خود را ازدست داده اند. کسانی که مشکل معیشتی داشتند و بخاطر اعتراض صرفا به مساله گرانی آمدند و متاسفانه جان خود را از دست دادند؛ حتما حسابشان از اغتشاش گران جداست. به همین دلیل جمع بندی هیات مدیره این بود که این فضای کنونی فضای برگزاری مراسم جشن خانه موسیقی نیست.

لذا به این دلیل که میخواستیم با مردم همراهی نموده باشیم این جشن را الان برگزار نکنیم که حالا آن را با تاخیر برگزار می کنیم یا بعدا به شکلی دیگر برگزار خواهیم کرد.

ما صرفا به احترام آن دسته از هموطنانمان که به دست اغتشاش گران جان خود را ازدست دادند و برای همدردی با خانواده ها و بازماندگانشان و فضای مغمومی که بر جامعه حاکم بود برگزاری جشن مان را لغو نموده و به زمانی دیگر موکول کردیم. هر ایرانی که واقعا دلسوز کشورش باشد به هیچ عنوان از هرج و مرج و معاندین پشتیبانی نمی کند. هر معاندی که اینچنین سوگیری به این رویداد داده قطعا به دنبال اهداف و دشمنی خود بوده و ما به شدت این قضیه را رد می کنیم و مراتب برائت خود را ازین معاندین اعلام می کنیم.

به خصوص اینکه ما سخنان رهبر انقلاب و مسولین را هم سرلوحه این اقدام خود می دانیم که فرمودند بالاخره در این بین تعدادی از هموطنان مان جان خود را از دست داده اند و خواهان دلجویی از خانواده هایشان شدند. ما هم بدین شکل . به نیت احترام به عواطف و احساسات مردم شریفمان این کار را انجام دادیم.

*************

خانه موسیقی ایران، یک تشکیلات صنفی، غیردولتی و غیرسیاسی در ایران است که با هدف حفظ، گسترش و معرفی موسیقی و موسیقی دانان ایرانی بنیان گذاشته شده است.

خانه موسیقی در تاریخ 9 مهر 1378 اعلام موجودیت کرد و در تاریخ 16 مرداد 1379 به عنوان موسسه ای فرهنگی و هنری به ثبت رسمی رسید. این نهاد موسیقایی، دارای بیش از 14 هزار نفر عضو از سراسر کشور است.

هیات مدیره خانه موسیقی، شامل هفت نفر از اعضای کمیته های تخصصی است که با رای مجمع عمومی برای مدت چهار سال انتخاب می شوند و وظیفه سیاست گذاری و نظارت بر فعالیت های خانه موسیقی را بر عهده دارند. اعضای کنونی هیئت مدیره عبارتند از محمد سریر (رئیس هیئت مدیره)، داوود گنجه ای (قائم مقام)، داریوش پیرنیاکان (دبیر و سخنگو)، تقی ضرابی، زیداله طلوعی، نصرالله ناصح پور و حمیدرضا نوربخش (مدیرعامل)

اعضای هیات مدیره، یک نفر را از بین خود یا خارج از آن برای مدت دو سال به عنوان مدیرعامل انتخاب می نمایند. هم اکنون، حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 بهمن 1398 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 945

به "به احترام مردم داغدار جشن سالانه را لغو کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به احترام مردم داغدار جشن سالانه را لغو کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید