برنامه راهبردی عملیاتی شهر وشهرداری سنندج تهیه و تدوین می گردد

به گزارش تور مالزی ارزان به نقل از روابط عمومی شهرداری سنندج، حشمت اله صیدی در جلسه هماهنگی شروع اجرای تهیه وتدوین برنامه راهبردی عملیاتی شهر و شهرداری که با حضور صاحبنظران و مدیران شهرداری برگزارشد، خاطرنشان کرد: برنامه ریزی از سطح بلند مدت تا کوتاه مدت به لحاظ تاثیری که بر ساماندهی فعالیتها، هزینه ها و افزایش بهره وری سازمان ایفا می نماید؛ از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

برنامه راهبردی عملیاتی شهر وشهرداری سنندج تهیه و تدوین می گردد

وی اعلام نمود: یکی از مهم ترین احتیاجهای مدیریت شهری تدوین برنامه راهبردی است، به نحوی که بتواند در بخشی از مسایل روزمره شهر مورد استفاده قرار گیرد.

وی اظهارداشت: شهرها باید چشم انداز بلندمدت برای خود تعریف نموده که باید آن را در سه حوزه کوتاه، میان و بلند مدت طبقه بندی کنند که برای طراحی این چشم انداز احتیاج به استراتژی توسعه شهری CDS که به توسعه شهرها شکلی هدفمند به صورت مشارکتی با مشارکت همه بهره برداران می دهد.

وی مطرح نمود: دستورالعمل اجرایی تهیه برنامه عمرانی پنج ساله شهرداری ها از سوی وزارت کشور در واقع یک الگوی تلفیقی از برنامه های راهبردی بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

وی با توجه به اینکه شهرداری ها می توانند نقش تاثیرگذاری در طراحی و تهیه طرح های راهبردی براساس عوامل هویت بخش منطقه داشته باشند؛ گفت: وجود این برنامه سبب توسعه شهرها خواهد گردید.

وی از انعقاد قرارداد جهت تهیه برنامه راهبردی و عملیاتی شهر و شهرداری با دانشگاه کردستان اطلاع داد و اعلام نمود: این قرارداد برابر دستورالعمل ابلاغی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور و مصوبه شورای شهر منعقد می گردد.

صیدی افزود: مراحل طرح برنامه راهبردی چشم انداز پنج ساله شامل زمینه سازی و تدارک مقدمات، مطالعات موضوعی، چشم انداز سازی، تدوین راهبردها و ارائه چشم اندازها و راهبردهای توسعه شهر به مقامات مسئول است.

شهردار سنندج اعلام نمود: در تدوین برنامه راهبردی شهر وشهرداری سنندج تنظیم یک چارچوب راهبردی برابر اتخاذ تصمیمات در حوزه مدیریت شهری به منظور مواجهه با چالش های آتی در بازه زمانی میان مدت، هماهنگ کردن اقدامات کلیه دستگاههای اجرایی در زمینه اداره شهر و بسترسازی از اهداف تدوین این برنامه است.

وی ادامه داد: از دیگر اهداف مهم این سند راهبردی فراهم نمودن برنامه عملی شهرداری به عنوان یک موسسه عمومی با لحاظ ویژگی های محیطی درونی و بیرونی سازمان مبتنی بر رویکرد راهبردی و فراهم آوردن بستر مشارکت فعال تمامی گروههای ذینفع شهری شامل سازمانهای مردم نهاد، بخش خصوصی و متخصصین مرجع شهرسازی و مدیریت شهری شامل اشخاص حقیقی و حقوقی خواهد بود.

شهردار سنندج مطرح نمود:تهیه سند راهبردی توسعه شهر به صورت فرابخشی و ترسیم آینده شهر، پیش بینی منابع مالی و درآمدهای شهرداری در سناریوهای مختلف، نظم بخشی به فعالیتهای شهرداری و ایجاد هماهنگی بین بخش های مختلف درون سازمانی را از اهم ویژگی های این برنامه راهبردی اعلام نمود.

وی اضافه نمود: از دیگر ویژگی های برنامه راهبردی اتصال رهنمودها و پیشنهادهای راهبردی اسناد توسعه شهری به نظام بودجه ریزی سالانه شهرداری از طریق تعریف پروژه های سرمایه ای و فعالیتهای مستمر به تفکیک سالهای برنامه، در برنامه عملیاتی میان مدت و مشخص محل اعتبار آنها است.

وی ارائه پیشنهادهای قابل اجرا در چارچوب محدودیت های مالی، اداری و فنی و پرهیز از آرمان گرایی و شناسایی پروژه های تملک دارایی های سرمایه ای شهرداری در بازه زمانی میان مدت و اولویت بندی آنها را از دیگر ویژگی های سند راهبردی 5 ساله شهرداری سنندج دانست.

شهردار سنندج مطرح نمود: برنامه خروجی پروژه در سطح راهبردی با موضوع برنامه ریزی در حوزه شهر به برنامه راهبردی شهر و در سطح عملیاتی نیز در حوزه برنامه ریزی شهرداری به برنامه راهبردی شهرداری و برنامه عملیاتی شهرداری ختم می گردد.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 20 فروردین 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 267

به "برنامه راهبردی عملیاتی شهر وشهرداری سنندج تهیه و تدوین می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه راهبردی عملیاتی شهر وشهرداری سنندج تهیه و تدوین می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید