بعضی زائران ایرانی هنوز در عراق هستند ، توقف اعزام کاروان های عتبات

به گزارش تور مالزی ارزان، سرکنسول ایران در کربلا به متقاضیان سفر به عتبات گفت: زائران تا برقراری امنیت لازم، سفر خود را به تعویق بیندازند. چرا که اکنون شرایط مناسبی برای حضور زائران در کربلا و نجف وجود ندارد.

بعضی زائران ایرانی هنوز در عراق هستند ، توقف اعزام کاروان های عتبات

به گزارش تور مالزی ارزان به نقل از فارس، میرمسعود حسینیان سرکنسول ایران در کربلا با اشاره به اعتراضات در عراق، گفت: اجتماعات مردمی در عراق در اصل به منظور پیگیری مطالبات مالی در این کشور شکل گرفته است، اما متأسفانه بعضی گروه ها و جریانات از این اعتراضات مردمی با هدف های خاصی سوء استفاده می نمایند و بر موج حرکت های مردمی سوار شده اند.

وی اضافه نمود: مطالبات مردم عراق باید پاسخ داده گردد و البته این موضوع از سوی مرجعیت شیعه و دولت این کشور مورد تأکید واقع شده است.

حسینیان با اشاره به توقف اعزام کاروان های عتبات از سوی سازمان حج و زیارت، گفت: سازمان حج و زیارت به عنوان متولی اعزام زائران به عتبات در این رابطه تصمیم گیری می نماید، اما اکنون با توجه به مسائل ایجاد شده، شرایط مناسبی برای حضور زائران در کربلا و نجف وجود ندارد.

سرکنسول ایران در کربلا به متقاضیان سفر به عتبات هشدار داد تا برقراری امنیت لازم سفر خود به عراق را به تأخیر بیندازند.

وی گفت: متأسفانه بر خلاف هشدارها، تعدادی از زائران ایرانی در عراق حضور دارند. البته تا کنون گزارشی نیز مبنی بر ایجاد مشکل برای آن ها نداشتیم.

وی با بیان اینکه این افراد باید زودتر به کشور بازگردند، اضافه نمود: به زائرانی که در عراق حضور دارند، توصیه می کنیم که هر چه زودتر به کشور بازگردند و افرادی هم که قصد تشرف به عتبات را دارند، سفر خود را به تعویق انداخته و تا زمان شروع اعزام های سازمان حج و زیارت منتظر بمانند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 864

به "بعضی زائران ایرانی هنوز در عراق هستند ، توقف اعزام کاروان های عتبات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعضی زائران ایرانی هنوز در عراق هستند ، توقف اعزام کاروان های عتبات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید