بایدن خودداری ترامپ از پذیرش شکست را شرم آور خواند

به گزارش تور مالزی ارزان، رئیس جمهوری منتخب آمریکا سه شنبه امتناع دونالد ترامپ از اذعان به شکست در انتخابات سوم نوامبر را شرم آور خواند و گفت که به میراث او لطمه می زند.

بایدن خودداری ترامپ از پذیرش شکست را شرم آور خواند

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جو بایدن در پاسخ به این که با آمریکایی های نگران از عدم اذعان ترامپ به شکست چه صحبتی دارد، گفت: صادقانه بگویم که فکر می کنم شرم آور و مایه خجالت است.

بایدن اضافه نمود: فکر نمی کنم که این کار به میراث ریاست جمهوری کمکی کند. از صحبت هایم با رهبران خارجی متوجه شدم که آنها امیدوارند که نهادهای دموکراتیک ایالات متحده بار دیگر قدرتمند و ماندگار باشند. همه چیز به 20 ژانویه می رسد و از الان تا آن موقع، انتظار و امید من این است که مردم آمریکا بدانند و درک نمایند که یک انتقال قدرت رخ می دهد.

جو بایدن به روز سوگند و شروع به کارش در 20 ژانویه اشاره داشت.

جو بایدن دموکرات گفت، هیچ چیزی نمی تواند مانع انتقال قدرت در دولت آمریکا گردد. این در حالیست که دونالد ترامپ چندین شکایت حقوقی در چندین ایالت به جریان انداخته و به ماندن در قدرت امید دارد.

کمپین ترامپ میخواهد شکایتی را در میشیگان تنظیم کند تا این ایالت رسما بایدن را به عنوان برنده در آنجا اعلام نکند، تا زمانی که این ایالت ثابت کند تمام آراء به صورت قانونی اخذ شده اند؛ این تازه ترین جنجال در ایالت های سرنوشت ساز برای پشتیبانی از ادعاهای بدون مدرک ترامپ درباره تقلب در انتخابات است.

کارشناسان حقوقی بعید می دانند که دعواهای حقوقی ترامپ نتیجه انتخابات را تغییر دهد و مقام های ایالتی هم گفته اند که تخلف چشمگیری در انتخابات سوم نوامبر رخ نداده است.

بایدن در سخنانی در دلاور گفت، تیم او کار تشکیل دولت جدید برای روی کار آمدن در 20 ژانویه 2021 را ادامه می دهد.

او تاکید نمود: ما به راهمان ادامه می دهیم، حرکت رو به جلو داریم، آن هم به شکل پیوسته؛ دولتمان را در کاخ سفید تشکیل می دهیم و بعد تعیین می کنیم که چه کسانی را برای پست های کابینه انتخاب کنیم و هیچ چیز نمی تواند جلوی آن را بگیرد. اینکه ترامپ به شکست در انتخابات اذعان نمی نماید، شرم آور است.

او همچنین برای اولین بار از زمان اعلام پیروزی به سوالات رسانه ها پاسخ داد. به بایدن گفته شد چه حرفی خطاب به ترامپ دارد و او گفت: آقای رئیس جمهور، مایل به صحبت با شما هستم.

این اظهارات در حالی مطرح می شوند که مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا پیش بینی کرد که دولت دوم ترامپ روی کار آید. ترامپ همچنین پست های ارشد در پنتاگون را، یک روز پس از اخراج مارک اسپر وزیر دفاع وقت آمریکا، با افراد وفادار پر نموده است و این کار را برای استفاده از نظامیان آمریکایی برای واکنش به اعتراضات داخلی آسان تر می نماید.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1567

به "بایدن خودداری ترامپ از پذیرش شکست را شرم آور خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن خودداری ترامپ از پذیرش شکست را شرم آور خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید