انور ابراهیم در مسیر بازگشت به سیاست مالزی

به گزارش تور مالزی ارزان، انتخابات میان دوره ای پارلمانی مالزی فردا (شنبه) در حالی برگزار می گردد که این انتخابات آزمونی برای انور ابراهیم برای بازگشت او به دنیای سیاست در این کشور محسوب می گردد.

انور ابراهیم در مسیر بازگشت به سیاست مالزی

به گزارش خبرنگاران و به نقل از خبرگزاری رویترز، انور ابراهیم که بنابر انتظارات در انتخابات پیش رو به پیروزی خواهد رسید، احتیاجمند آرای قابل توجهی است تا به انتقاداتی که علیه او مطرح می گردد، پاسخگو باشد.

انور ابراهیم در حالی وارد عرصه رقابت های انتخاباتی گردیده است که از زمان آزاد شدن او از زندان حدود پنج ماه می گذرد. یک تحلیلگر مسائل مالزی، اظهار کرد: در صورتی که انور ابراهیم با اختلاف کمی پیروز گردد، این پیروزی صرفا متاثر از محبوبیت ماهاتیر محمد تلقی خواهد شد که این امر نمی تواند حمایت عمده ای را برای ائتلاف انور ابراهیم در پی داشته باشد.

وی ادامه داد: پیروزی با اختلاف زیاد چیزی است که انور ابراهیم به آن احتیاج دارد و در 20 سال گذشته منتظرش بوده است.

چندی پیش ماهاتیر محمد از رأی دهندگان در خواست نموده بود که از گزینه جانشینی و دشمن سابقش برای بازگشت به سیاست مالزی حمایت نمایند.

ماهاتیر محمد 93 ساله برای دومین بار به عنوان نخست وزیری مالزی برگزیده گردیده و انور ابراهیم به دلیل محکومیتش نتوانست در انتخابات شرکت کند. او اما چند روز پس از انتخابات سراسری مالزی بخشیده و آزاد شد. او اتهامات وارد گردیده علیه خود را دارای انگیزه سیاسی دانسته و آن ها را تکذیب نموده است.

پیش بینی می گردد که انور ابراهیم در انتخابات میان دوره پارلمان مالزی پیروز گردیده و به سیاست این کشور بازگردد. او در این انتخابات با شش نامزد دیگر رقابت خواهد نمود.

ماهاتیر پیش از این گفته بود که برای برگزاری کمپینی به نفع انور اقدام نمی نماید زیرا این یک انتخابات میان دوره جزئی است اما پس از آن در این خصوص تجدید نظر کرد و در اقدامی که نشان دهنده کنار گذاشتن کدورت ها و دشمنی های سابق میان این دو سیاستمدار مالزیایی است، از رأی دهندگان درخواست کرد که از او حمایت نمایند.

انور نیز ماهاتیر را سیاستمداری عنوان نمود که به نجات کشور از نابودی اقتصادی کمک نموده است. او تاکید نمود که بر اصلاحات پارلمانی متمرکز خواهد شد و علاقه ای به مداخله در امور دولت ماهاتیر ندارد.

ماهاتیر گفته است، پیش بینی می نماید که دست کم برای دو سال نخست وزیری مالزی را در دست داشته باشد و متعهد گردیده است که پس از خود قدرت را به انور منتقل کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 فروردین 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 246

به "انور ابراهیم در مسیر بازگشت به سیاست مالزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انور ابراهیم در مسیر بازگشت به سیاست مالزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید