انصاری: همه جریان های سیاسی برای تشکیل یک دولت- ملت باید تلاش کنند

به گزارش تور مالزی ارزان، تهران(پانا) - کننده اصلاح طلب دوره چهارم مجلس شورای اسلامی می گویدهمه جریان های سیاسی برای تشکیل یک دولت- ملت باید تلاش کنند.

انصاری: همه جریان های سیاسی برای تشکیل یک دولت- ملت باید تلاش کنند

غلامرضا انصاری از چهره های سیاسی اصلاح طلب با تأکید بر اینکه مردم از جریان های سیاسی اصلاحات و اصولگرایی روی گردان نشده اند بلکه از تحقق نیافتن مطلباتشان ناامید هستند، به پانا گفت: اگر شرایط انتخابات رقابتی و رقابت آزاد به کنشگران سیاسی داده شود طبیعتاً بستر مبارزه مثبت سیاسی اتفاق می افتد.

نماینده دوره چهارم مجلس شورای اسلامی انتخابات را مانند یک مسابقه توصیف کرد و اضافه نمود: فضای انتخابات باید به سمتی پیش برود که مردم از میان گزینه های خوب کاندیداهای خوب تر را برگزینند.

وی با بیان اینکه هیچ فردی بدون رقابت آزاد و برابر نمی تواند جایگاه قهرمانی را برای خودش متصور باشد، گفت: مردم باید به تأثیرگذاری رأی شان ایمان بیاورند.

انصاری ادامه داد: مطمینا اگر رقابت آزاد بین احزاب شناسنامه دار شکل بگیرد قطعاً رغبت مردم به حضور و مشارکت در انتخابات افزایش خواهد یافت.

این چهره سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه ساختار اجرایی کشور دچار چالش است، شرح داد: افراد توانمندی در کشورمان برای اداره مملکت وجود دارند، اما نباید دایره انتخاب محدود شود تا گزینه ها هم محدودتر نشوند.

نماینده دوره چهارم مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به اینکه براساس شنیده ها چرا محمدرضا عارف کاندیدای جبهه اصلاحات ایران نخواهد بود و قرار است به صورت مستقل وارد فضای انتخابات ریاست جمهوری شود، گفت: ایشان شخصیت قابل احترامی است و کارنامه عارف نشان داده که می تواند فردی تأثیرگذار و دلسوزی باشد.

این چهره سیاسی، اضافه نمود: مردم در انتخابات مجلس دهم به لیست و فراکسیون امید واقعاً نگاه امیدوارانه ای داشتند، اما به دلیل نبود احزاب سیاسی و عدم برنامه محوری در عرصه انتخابات بسیاری از اشخاص که با تابلو و حمایت اصلاح طلبان وارد مجلس شدند عملاً مقابل جبهه اصلاحات ایستادند و در نتیجه کارآمدی فراکسیون امید را به حداقل رساندند.

وی در انتها تأکید کرد: آقای عارف هم قربانی وضع موجود است و به عقیده من، ورود ایشان و امثال عارف به انتخابات ریاست جمهوری نه تنها موجی را ایجاد نخواهد کرد بلکه تغییری در شرایط عبث و ناامیدی فعلی به وجود نمی آورد تا چاشنی و گرمی انتخابات را به دنبال داشته باشد؛ بنابراین امکان توفیق نزدیک به صفر است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1843

به "انصاری: همه جریان های سیاسی برای تشکیل یک دولت- ملت باید تلاش کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصاری: همه جریان های سیاسی برای تشکیل یک دولت- ملت باید تلاش کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید