افتتاح 94 طرح در مناطق آزاد و ویژه؛ پنج شنبه با دستور رئیس جمهور

به گزارش تور مالزی ارزان، دبیر شورایعالی مناطق آزاد، از بهره برداری از 94 طرح در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی با اعتبار 6 هزار میلیارد تومانی و ایجاد اشتغال برای سه هزار نفر خبر داد.

افتتاح 94 طرح در مناطق آزاد و ویژه؛ پنج شنبه با دستور رئیس جمهور

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از صدا و سیما؛ حمیدرضا مؤمنی گفت: این طرح ها که چهارمین مرحله از مجموع طرح های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی است، پنج شنبه 23 اردیبهشت با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور افتتاح خواهد شد.

وی اضافه کرد: این طرح ها در حوزه گردشگری، نفت و گاز، صنعت، تولید، انرژی خورشیدی و نیروگاه، شیلات و کشاورزی در مناطق 7 گانه و منطقه آزاد امام خمینی و همچنین مناطق ویژه اقتصادی به بهره برداری خواهد رسید.

مؤمنی با بیان اینکه 94 طرح، در مناطق آزاد قشم، چابهار، ارس، اروند و مناطق ویژه سلفچگان و پیام به بهره برداری خواهد رسید گفت: سهم مناطق آزاد در اجرای این طرح ها، 5 درصد است که به طور عمده به مسائل زیرساختی اختصاص دارد و مابقی به وسیله بخش خصوصی داخلی انجام خواهد شد.

وی شرح داد: عمده این طرح ها در زمینه واحد های تولیدی، صنعتی است و در حوزه فولاد، طرحی در منطقه آزاد اروند و در بخش شیلات و تولید ماهی در دریا و پرورش میگو، طرحی در قشم و در حوزه کشاورزی در منطقه آزاد ارس، افتتاح خواهد شد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی با بیان اینکه سرمایه گذاری خارجی در این طرح ها نشده است اضافه کرد: در برخی از مناطق آزاد، سرمایه گذاری خارجی اجرا شده و امیدواریم در گشایشی که اتفاق خواهد افتاد، سهم سرمایه گذاری خارجی افزایش یابد.

مؤمنی با اشاره به برنامه ریزی برای اجرای پنج رویداد از ابتدای سال 99 و افتتاح طرح ها گفت: تا کنون سه رویداد اجرا شده که 163 طرح با 34 هزار میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای 13 هزار نفر به بهره برداری رسیده است.

وی گفت: در مجموع سه رویداد گذشته و طرح هایی که در مرحله چهارم یعنی 23 اردیبهشت به بهره برداری می رسد، 257 طرح با اعتبار 40 هزار میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای 16 هزار نفر، اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 خرداد 1400 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1906

به "افتتاح 94 طرح در مناطق آزاد و ویژه؛ پنج شنبه با دستور رئیس جمهور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح 94 طرح در مناطق آزاد و ویژه؛ پنج شنبه با دستور رئیس جمهور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید