اعتراض کارگران ایران خودروی تبریز به علت عدم تطابق افزایش دریافتی در دو سال اخیر

به گزارش تور مالزی ارزان، امروز کارگران ایران خودروی تبریز به علت عدم تطابق افزایش دریافتی خود در دو سال اخیر با وجود افزایش قیمت تولیدات این صنعت، دست به اعتراض زده و دست از کار کشیدند.

اعتراض کارگران ایران خودروی تبریز به علت عدم تطابق افزایش دریافتی در دو سال اخیر

به گزارش گروه استان های خبرنگاران، کارگران کارخانه ایران خودرو تبریز امروز به علت تعویق در پرداخت ماهانه خود دست از کار کشیدند. این کارگران به عدم افزایش دریافتی خود در دو سال اخیر اعتراض داشتند.

یکی از این کارگران در این باره گفت: در حالی که قیمت گذاری خودرو سراسری است و در دو سال گذشته شاهد افزایش 5 برابری قیمت خودرو های فراوریی این کارخانه بودیم، متاسفانه تغییری در حقوق نداشتیم.

مصطفی مستانه، مشاور حقوقی ایران خودرو تبریز اعلام نمود: در تبریز با بیان اینکه هیچگونه معوقات از بابت حقوق در ایران خودرو تبریز وجود ندارد، تمام حقوق ها در یک سال گذشته، پنجم هر ماه پرداخت شده و می گردد.

وی اضافه کرد: حقوق ها براساس قانون کار بوده و سال جاری نیز از یکم فروردین 1400 حقوق کارگران براساس قانون کار افزایش یافته است.

حمید حاجی زاده، مدیرعامل ایران خودرو تبریز در رابطه با خبری که اخیراً به وسیله برخی از رسانه های محلی مبنی بر عدم فعالیت کارکنان خط فراوری این سایت منتشر شده نیز اعلام نمود: درخواست کارکنان مبنی بر تسریع اجرای طرح طبقه بندی مشاغل بوده و بنابر اعلام وزارت کار و طبق پیگیری های اجرا شده بیش از 85 درصد این طرح پیشرفت داشته است.

حاجی زاد منصور توضیح داد: مواردی همانند تاخیر در پرداخت حقوق کارکنان صحت نداشته و تمامی حقوق و مزایای قانونی کارکنان این سایت مطابق با قانون کار محاسبه و پرداخت می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 آذر 1400 بروزرسانی: 12 آذر 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2138

به "اعتراض کارگران ایران خودروی تبریز به علت عدم تطابق افزایش دریافتی در دو سال اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض کارگران ایران خودروی تبریز به علت عدم تطابق افزایش دریافتی در دو سال اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید