اعتراض ماهیگیران انگلیسی به عواقب برگزیت مقابل دفتر نخست وزیری

به گزارش تور مالزی ارزان، تعداد زیادی از ماهیگیران انگلیسی در اعتراض به بروکراسی شدید ایجاد شده بعد از برگزیت برای صادرات به اروپا با کامیون های خود مقابل دفتر نخست وزیری و مجلس انگلیس تجمع کردند.

اعتراض ماهیگیران انگلیسی به عواقب برگزیت مقابل دفتر نخست وزیری

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از نشریه دی سایت آلمان، ماهیگیران انگلیسی امروز (دوشنبه) به دلیل تشدید بروکراسی صادرات پیامد وقوع برگزیت در برابر دفتر نخست وزیری در لندن اعتراض کردند.

بیش از 20 کامیون تحویل و حمل غذاهای دریایی با شعارهای اعتراضی مانند قتل عام برگزیت و دولت ناکارآمد صنعت غذاهای دریایی را نابود می نماید مقابل دفتر نخست وزیری در مرکز لندن و مجلس انگلیس توقف کردند.

معترضان دولت را به ناکارآمدی و نابودی این صنعت متهم کردند.

بسیاری از شرکت ها و صنایع مربوط به شیلات در انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا رای مثبت دادند، اما هیچ کس انتظار چنین محدودیت هایی را با توجه به بوروکراسی های جدید نداشت. به دلیل تاخیرهای طولانی مدت در بنادر برای صادرات بسیاری شرکت های ماهیگیری و شیلات در انگلیس خسارات زیادی دیده اند.

به دلیل موانع بوروکراسی ایجاد شده برای صادرات بعد از اجرای برگزیت بسیاری از ماهیگیران اسکاتلندی صادرات خود به اتحادیه اروپا را متوقف نموده اند. آن ها این انتقاد را وارد می نمایند که با وجود توافق تجاری با اتحادیه اروپا تاخیرهای طولانی در زمان تحویل بار موجب افزایش قابل توجه هزینه ها می گردد.

ماهیگیران انگلیسی خواستار یک سیستم کارآمد بهتر بوده و از کمبود افسران گمرکی مسئول در دو طرف مرز شکایت دارند.

با توجه به اجرای برگزیت از ابتدای امسال میلادی کنترل های گسترده گمرکی و بهداشتی برای واردات مواد غذایی از انگلیس به اروپا ضرورت دارد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس به وجود آمدن این مسائل در بنادر را بیماری های بچگانه ای ارزیابی نموده که به زودی رفع می گردد.

به گزارش رسانه های انگلیسی ماهیگیران که در گذشته بدون محدودیت های گمرکی با کشورهای عضو اتحادیه اروپا تجارت می کردند، اینک موظف به تکمیل اسناد و اظهارنامه های متعددی هستند که باعث تاخیرات طولانی و نارضایتی خریداران اروپایی شده است.

گری هاگسون مدیرعامل یک شرکت حمل ونقل دریایی می گوید که ارسال چندین محموله دریایی را از ابتدای امسال لغو نموده است.

وی با اشاره به اینکه تبادل کالا با اتحادیه اروپا به دلیل برگزیت نیازمند تکمیل 400 صفحه اسناد گمرکی است، در گفت وگو با خبرنگاران گفن: ما شدیدا احساس می کنیم که نظام فعلی متلاشی خواهد شد و بوریس جانسون (نخست وزیر انگلیس) باید درباره مسائل توافق تجاری پسابرگزیت صادق باشد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

انگلیس در 12 دی ماه سال 99 بعد از 47 سال عضویت در اتحادیه اروپا به صورت رسمی از این اتحادیه خارج شد.

انگلیس و اتحادیه اروپا در آخرین روزهای سال 2020 و در حالی که دیگر زمان زیادی تا سرانجام دوران گذار انگلیس باقی نمانده بود به توافقی تجاری دست یافتند و از سناریوی برگزیت سخت جلوگیری کردند.

توافق تجاری بین انگلیس و اتحادیه اروپا که دیگر زمانی برای تایید در مجلس اروپا نداشت بر اساس توافقات صورت گرفته بین طرفین از اول ژانویه موقتا به حال اجرا در آمد و قرار است مجلس اروپا در زمان کافی این توافق را مورد آنالیز قرار داده و سپس درباره آن رای گیری کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1708

به "اعتراض ماهیگیران انگلیسی به عواقب برگزیت مقابل دفتر نخست وزیری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض ماهیگیران انگلیسی به عواقب برگزیت مقابل دفتر نخست وزیری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید