استیلی: سازمان لیگ به تیم امید کمکی نکرد

به گزارش تور مالزی ارزان، سرمربی تیم امید کشورمان گفت: با باشگاه ها تعامل کردیم که هفته شانزدهم به ما بازیکنان بدهند.

استیلی: سازمان لیگ به تیم امید کمکی نکرد

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش گروه ورزشی تور مالزی ارزان، حمید استیلی در حاشیه تمرین امروز تیم امید کشورمان گفت: تشکر می کنم از آقایان پروین، کلانی و زرینچه چرا که صحبت های آنها با بازیکنان به آنها روحیه داد. این اردو از روز شنبه آغاز شده چون بازیکنان باید کنار هم قرار بگیرند. با باشگاه ها تعامل کردیم که هفته شانزدهم به ما بازیکنان بدهند.

وی ادامه داد: یک گروه از بازیکنان شنبه و یک گروه دیگر یکشنبه به تمرینات آمدند و امشب هم به تیم های خود برمی گردند. چند جلسه با سازمان لیگ برگزار کردیم و از آنها خواستیم تا بازی ها عقب بیفتد. متأسفانه این اتفاق رخ نداد و از طرفی هم بازیکن نفت آبادان به دلیل اینکه به تمرین نیامد طبق اساسنامه محروم شد. در اواخر آذر به قطر می رویم و اگر باشگاهی همکاری نکند یا اینکه بازیکنی ندهد آن بازیکن محروم خواهد شد.

استیلی درباره همکاری با باشگاه ها و صحبت هایی که با مربیان این تیم ها داشته است، اضافه کرد: با سرمربیان تیم های لیگ فزونی در ارتباط هستم به هر حال بعضی از باشگاه ها بازیکنان شان را می خواهند و یا در یک بازی مثل سپاهان و استقلال پای یک جام در میان است. بعضی از تیم ها یکی دو بازیکن در تیم امید دارند اما تیمی مثل سایپا چند بازیکن بیشتر دارد. طبق اساسنامه باشگاه ها مؤظف هستند که به ما یاری نمایند و بازیکن بدهند اما اگر این اتفاق رخ ندهد بازیکنان محروم می شوند.

وی تاکید نمود: باشگاه ها مؤظف هستند که بازیکن بدهند و ما هم این مسئله را اعلام نموده ایم. از مسئولان سازمان لیگ خواستیم تا بازی ها به تعویق بیفتد اما آنها گفتند که لیگ را دیر آغاز کردند و نمی گردد این کار را کرد. من دو ساعت قبل هم همراه با آقای ساکت در جلسه ای حاضر بودم اما گفتند کاری نمی توانند انجام دهند. در این مدت پنج جلسه بیشتر کار تاکتیکی نکردیم و در حالیکه همه می گویند باید برای تیم امید دست به دست هم بدهند اما فقط صحبت می نمایند و کاری انجام نمی گردد.

وی در مورد اینکه سازمان لیگ زیر مجموعه فدراسیون فوتبال است و چرا فدراسیون یاری نمی کند، اظهار داشت: بله سازمان لیگ زیرمجموعه فدراسیون است اما از قبل برنامه ریزی نموده بودیم. سازمان لیگ به ما گفت که لیگ را یک ماه و نیم دیر آغاز کردیم و برنامه های ما به هم ریخت. دو تیم ما در آسیا درگیر مسابقات آسیایی هستند و خواستیم که لیگ تعطیل گردد که اینطور نشد. حالا هم اعلام کردیم که اگر بازیکنی به اردوی امید اضافه نگردد طبق اساسنامه محروم خواهد شد و به باشگاه خودش هم نمی تواند یاری کند.

سرمربی تیم امید در مورد اینکه اگر یک بازیکن تیم امید مصدوم گردد چه کسی قرار است جایگزین آن باشد، گفت: صحبت ما هم همین است. الان امید نورافکن و شجاعی که به ما اضافه شدند مصدوم شدند و از وقتی که به اردو آمدند دور زمین نرم دوی می نمایند. اگر آنها دو بازی دیگر انجام دهند مصدومیت شان تشدید می گردد. درست است که ما 50 نفر اسم رد کردیم اما نورافکن کاپیتان ما است.

وی در مورد اینکه بعضی باشگاه ها معتقد هستند این بازیکنان بازیکنانی تأثیرگذار هستند و آنها هم به حضورشان احتیاج دارند، اظهار داشت: ما می خواستیم لیگ به تعویق بیفتد و از سازمان لیگ بارها به صورت کتبی و شفاهی این مسئله را خواستیم اما این اتفاق رخ نداد و سازمان لیگ به ما گفت که کاری نمی تواند بکند. عملاً سازمان لیگ به ما یاری نکرد.

استیلی در مورد اینکه اگر او هم گذرنامه خارجی و چشم رنگی داشت مشکلاتش خیلی زود حل می شد، اضافه کرد: متأسفانه مشکل همین است چرا که ما تا الان پنج جلسه تمرین کردیم اما سانچز در قطر به من گفت که سه سال بازیکنان امید قطر کنار هم کار کردند و الان هم در اسپانیا اردو برگزار کردند. ازبکستان به دبی رفته، کره جنوبی در اندونزی اردو برگزار نموده و چین هم به اردو رفته است. ما هم در اردو هستیم اما انگار نیستیم. بازیکنان امشب به تیم های خود اضافه می شوند و قرار است 28 یا 29 آذر به قطر برویم و هر بازیکنی که نیاید محروم خواهد شد.

وی درباره اینکه احتمال دعوت از عارف غلامی به تیم امید وجود دارد، عنوان نمود: این یک مسئله خانوادگی بود که آن را آنالیز می کنیم. این یک مشکل درون تیمی بوده اما معتقدم که او می تواند به ما یاری کند هرچند که برای ما نظم و انضباط از هر چیزی مهم تر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 958

به "استیلی: سازمان لیگ به تیم امید کمکی نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استیلی: سازمان لیگ به تیم امید کمکی نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید