از آمریکا و اروپا تا خاورمیانه و ایران،امروز با ویروس نامرئی چه کردند؟

به گزارش تور مالزی ارزان، با تداوم همه گیری ویروس کرونا کشورهای آمریکا،اسپانیا، روسیه و انگلیس طی 24 ساعت گذشته همچنان بیشترین آمار تعداد مبتلایان جدید به ویروس کرونا را داشته اند.

از آمریکا و اروپا تا خاورمیانه و ایران،امروز با ویروس نامرئی چه کردند؟

با ما سفر کنید و با تور ترکیبیی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، کشورهای آمریکا با 9,400، روسیه با 5,642، ترکیه با 4,611، انگلیس با 4,301، اسپانیا با 3,968 و ایتالیا با 2,729 مورد به ترتیب جز آن دسته از کشورهایی بودند که بیشترین آمار مبتلایان جدید به ویروس کرونا را طی 24 ساعت گذشته به خود اختصاص داده اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهد می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می گردد.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می نماید.

آمریکا

پس از افت قیمت نفت آمریکا در معاملات دیروز که برای نخستین بار در تاریخ و در بحبوحه برتری عرضه و شیوع کرونا به منفی 37.63 دلار در هر بشکه رسید. رئیس جمهور آمریکا بار دیگر به این موضوع واکنش نشان داد و در توئیتی نوشت: هرگز اجازه نخواهیم داد صنعت نفت و گاز عظیم ما سقوط کند. من به وزیر انرژی و وزیر خزانه داری دستور دادم برنامه ای برای تأمین بودجه و حفظ درازمدت این شرکت های مهم و مشاغل آنها تدوین نمایند. وی پیش از این نیز در توئیتی بیان کرد:در سایه حمله یک دشمن نامرئی، همچنین لزوم حمایت از مشاغل شهفرایندان آمریکایی عظیم ما، من یک دستور اجرایی را به امضا می رسانم تا موقتا مهاجرت به ایالات متحده را به حالت تعلیق درآورد.

در رویدادی دیگراعضای اتحادیه پرستاران آمریکا در واکنش به تصمیم دونالد ترامپ برای بازگشایی کشور، روز سه شنبه مقابل کاخ سفید تجمع کردند تا نسبت به فقدان امکانات محافظتی کادر درمانی در بحبوحه همه گیری کووید-19 اعتراض نمایند.

گفته می گردد ترامپ تا کنون در مقابل خواسته های کادر درمانی آمریکا برای تامین لوازم مورد احتیاج مراقبتی مقاومت نموده است. این مساله باعث شده است تا بر اساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها، بیش از 9 هزار نفر از کارکنان مراقبت های بهداشتی در آمریکا به بیماری کووید-19 مبتلا باشند. اخیرا رئیس جمهوری آمریکا خواهان حضور خیابانی هواداران خود برای فشار به فرمانداران شده بود تا اجازه دهند کشور بازگشایی گردد. اما بعضی از پرستاران با مواجهه سکوت در برابر این افراد، بیان کردند که کادر درمانی کشور بیش از همه اقشار، در فشار کرونا قرار داشته اند.

به گزارش رویترز، از سویی دیگر کنگره آمریکا در حالی به رای گیری برای بسته حمایتی 450 میلیارد دلاری به منظور یاری به مشاغل کوچک و بیمارستان های آسیب دیده از همه گیری ویروس کرونا نزدیک شده و رئیس مجلس نمایندگان بیان کرد، مذاکره نمایندگان بر روی اصول این بسته توافق نموده اند و سنا قرار است در جلسه امروز (سه شنبه) احتمالا به آن رای دهد.

در نیویورک که اوضاع همچنان وخیم است فرماندار این ایالت یعنی اندرو کومو گفته است که ظرف 481 تن ظرف یک روز جان باخته اند. به گزارش سی ان ان وی قرار است با ترامپ نیز ملاقات کند و به همین دلیل اظهار داشته که حقایق را به رئیس جمهور آمریکا خواهد گفت. در پی بیکاری عده زیادی در این ایالت دپارتمان کارگران 1000 تن را برای پاسخ به تماس های متقاضیان یاری استخدام نموده است. این کشور تا کنون 803,018 مبتلا دارد که با ثبت 1044 مورد فوتی دیگر تعداد کلی جان باختگان به رقم 43,558 تن رسیده است.

انگلیس

یک مقام ارشد خدمات بهداشت ملی انگلیس اعلام نموده اند که در بعضی بیمارستان های این کشور، به دلیل کمبود تجهیزات محافظتی، کارکنان لباس های محافظتی یکبار مصرف خود را با آب 60 درجه سانتی گراد می شویند تا دفعات بعد نیز از آنان استفاده نمایند.

به نوشته پایگاه ایندیپندنت، کریس هاپسون، رئیس تدارکات خدمات بهداشت ملی انگلیس، در این باره می گوید که بیمارستان ها نمی توانند به تعهدات حکومت انگلیس اعتماد نمایند؛ حکومت انگلیس قول داده است که تجهیزات محافظت شخصی در راه هستند. وی در ادامه گفت: هیچ اعتمادی نیست که 400 هزار لباس محافظتی روز دوشنبه از ترکیه به دست ما برسد.

در خبری دیگر اداره آمار ملی انگلیس بیان کرد با احتساب هزار و 662 مرگ بر اثر کووید-19 خارج از بیمارستان، آمار واقعی تلفات 41 درصد بیشتر از آمار رسمی اعلام شده در هفته منتهی به 10 آوریل بوده است. اسکای نیوز گزارش داد از بیمارانی که خارج از بیمارستان جان خود را از دست دادند، هزار و 43 نفر در مراکز نگهداری از سالمندان و بیماران خاص بودند که این رقم در مقایسه با 217 موردی که هفته قبل از آن گزارش شده بود، افزایش قابل توجه ای داشته است. در همین دوره 466 نفر در خانه شخصی خود فوت شدند.

لیز کندال، وزیر مراقبتهای اجتماعی دولت در سایه حزب کارگر گفت این ارقام نشان دهنده تلفات وحشتناک ویروس کرونا در میان افراد سالمند و ناتوانی است که در آسایشگاه ها زندگی می نمایند. این مقام انگلیسی تاکید نمود: دولت باید آمار تلفات کووید-19 خارج از بیمارستان از جمله در آسایشگاه ها را روزانه منتشر کند تا در جریان مقیاس واقعی مشکل قرار بگیریم. این مسئله در مقابله با شیوع ویروس لازم است تا اطمینان حاصل گردد که مراقبت اجتماعی منابع مورد احتیاج را در دسترس دارد و همچنین بتوان تجهیزات حفاظت شخصی و تستهای تشخیص برای مراقبت از کارکنان حوزه سلامت را تامین کرد. این کشور تا کنون 129,044 مبتلا دارد که با ثبت828 مورد فوتی دیگر تعداد کلی جان باختگان به رقم 17,337 تن رسیده است. به گزارش گاردین نمودار زیر میزان افزایش ابتلای موارد جدید در هر روز را نشان میدهد که ماه های فوریه، مارچ و آپریل را آنالیز می نماید.

اسپانیا

به گزارش بلومبرگ اسپانیا هم برای سومین روز متوالی افزایش جزئی را در شمار مبتلایان به ویروس کرونا داشته است.همچنین گفته شده است که میزان آمار مبتلایان جدید و مرگ میر در مقایسه با اوایل ماه آپریل به نصف رسیده است. این امر باعث شده تا دولت محدودیت های اعمال شده در مورد رفت و آمدها را تا حدی کاهش دهد. پدرو سانچز نخست وزیر این کشور نیز گفته که این اوضاع می تواند شنماینده باشد و فرایند کاهش محدودیت ها به صورت تدریجی خواهد بود. گفته شده اولین قدم در کاهش مقررات مربوط به بچه ها خواهند بود که از تاریخ 27 آپریل می توانند از خانه بیرون بیایند. این کشور تا کنون 204,178 مبتلا دارد که با ثبت 430 مورد فوتی دیگر تعداد کلی جان باختگان به رقم 21,282 تن رسیده است.

ایتالیا

به گزارش ان پی آر، در این کشور حدود 49000 تن از بیماری کووید 19 بهبود یافته اند که این آمار از ماه فوریه بی سابقه بوده است و خبر خوبی در راستای مبارزه با این ویروس به شمار می رود. این کشور همچنین شاهد کاهش بیماران در بیمارستان ها به میزان 127 تن بوده است. در بخش مراقبت های ویژه نیز شاهد کاهش 62 نفری بوده است.خبرهای امیدبخش در حالی به گوش می رسد که میلیون ها تن از مردم ایتالیا تحت مقررات قرنطینه زندگی می نمایند و حداقل تا سوم ماه می ادامه خواهد داشت. جوزپه کونته نخست وزیر این کشور نیز روز سه شنبه گفته است که برنامه های بعدی را برای فاز بعدی اعلام خواهد نمود. این کشور تا کنون 183,957 مبتلا دارد که با ثبت 534 مورد فوتی دیگر تعداد کلی جان باختگان به رقم 24,648 تن رسیده است.

روسیه

به گزارش مسکو تایمز در ظرف کمتر از یک ماه روسیه بیمارستانی را در مسکو برای مداوای بیماران کرونایی ساخته است که به گفته شهردار آن تا کنون 20 بیمار در این مرکز پذیرش شده اند. این مقام همچنین گفته است که پایتخت در حال مبارزه با ویروس کرونا و جلوگیری از فرایند ابتلا است. در همین حال بعضی از کشورهای آفریقایی نیز از روسیه خواسته اند تا با آنها در زمینه مبارزه با کرونا همکاری نمایند. در خبری دیگر گفته شده که مقامات مسکو در حال رصد مردمی هستند که دارای علائمی از ابتلا به ویروس کرونا هستند. شرکت یاندکس یکی از شرکت های عظیم روسیه نیز امکانی را فراهم نموده که مردم روسیه بتوانند به طور رایگان تست کرونا دهند. این کشور تا کنون 52,763 مبتلا دارد که با ثبت 51 مورد فوتی دیگر تعداد کلی جان باختگان به رقم 456 تن رسیده است.

ترکیه

این کشور نیز شاهد رشد 5.1درصدی در تعداد مبتلایان به ویروس کرونا نسبت به روز گذشته یعنی دوشنبه است. به گزارش بلومبرگ ترکیه 39429 تن را زیر نظر داشته که طی 24 ساعت گذشته ابتلای 4611 تن از آنها به این ویروس تایید شده است. همچنین گفته شده است که از 23 آپریل یعنی دو روز دیگر مقررات منع رفت و آمد توسط اردوغان اعلام خواهد شد. ترکیه همینطور روز سه شنبه واردات طیف گسترده ای از کالاهای صنعتی از اتومبیل گرفته تا لوازم الکترونیک را پرهزینه تر کرد تا فراوری نمایندگان محلی را همچنان در رقابت مالی نگه دارد. این کشور تا کنون 95,591 مبتلا دارد که با ثبت 119 مورد فوتی دیگر تعداد کلی جان باختگان به رقم 2,259 تن رسیده است.

ایران

در ایران نیز یکصد و سی و دومین جلسه مالی دولت روز سه شنبه به ریاست رئیس جمهور برگزار گردید. در این جلسه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،گزارش اقدامات اجرایی از وام های قرض الحسنه به خانوارها و نیز شیوه دادن تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از ویروس کرونا را ارایه نمود.رئیس جمهور تأکید کرد: ترتیبی اتخاذ گردد این تسهیلات با تضامین ساده و بدون پیچیدگی های اداری به نحوی که شفافیت لازم و اطمینان از حفظ اشتغال کارگران را تضمین نماید، ارائه گردد. روحانی با تأکید بر ادامه سیاست های اقتصاد مقاومتی و اتخاذ سیاست هایی در جهت جهش فراوری، توسعه و صادرات غیرنفتی با توجه به افزایش تقاضای دنیای در بعضی محصولات غذایی، بهداشتی و دارویی را ضروری خواند.

در ادامه رؤسای جمهور ایران و روسیه در مصاحبهی تلفنی روابط و همکاری های فی مابین را صمیمانه، راهبردی و استراتژیک دانسته و بر ضرورت کوشش در راستای توسعه، تقویت و تحکیم همه جانبه مناسبات و همکاری های تهران - مسکو و تسریع در اجرای توافقات تاکید نمودند. روحانی روز سه شنبه در تماس تلفنی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با وی، با اشاره به شیوع ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای دنیا ابراز امیدواری کردتا همه کشورها بتوانند با همکاری و همراهی یکدیگر در آینده نزدیک از این ویروس رهایی پیدا نمایند.

رئیس جمهور با اشاره به ضرورت گسترش همکاری ها و تبادل تجربیات ایران و روسیه در مبارزه با ویروس کرونا، گفت: مسئولان دو کشور باید کوشش نمایند تا با رعایت پروتکل های بهداشتی تبادلات تجاری فی مابین انجام گردد.پوتین نیز گفت: تحریم های آمریکا علیه ایران، نقض حقوق انسانی است. وی در ادامه تاکید نمود: ادامه رایزنی های ایران و روسیه درباره موضوعات منطقه ای و بین المللی از جمله پیگیری فرایند آستانه و مصاحبههای سه جانبه با ترکیه حائز اهمیت است.

گفتنی است رئیس جمهور با امیر قطر و رئیس جمهور اوگاندا نیز تلفنی مصاحبه کرد. ایران تا کنون 84,802 مورد ابتلا دارد که با ثبت 88 مورد فوتی دیگر شمار جان باختگانش به 5,297 تن می رسد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1242

به "از آمریکا و اروپا تا خاورمیانه و ایران،امروز با ویروس نامرئی چه کردند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از آمریکا و اروپا تا خاورمیانه و ایران،امروز با ویروس نامرئی چه کردند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید