ارتش سوریه پست دیده بانی ترکیه را در ادلب محاصره کرد

به گزارش تور مالزی ارزان، نیروهای ارتش سوریه در ادامه پیشروی های روزهای گذشته و بازپس گیری بخش هایی از مناطق تحت کنترل شورشیان در استان ادلب روز دوشنبه یک پست دیده بانی نظامیان ترکیه در این استان را به محاصره خود درآوردند.

ارتش سوریه پست دیده بانی ترکیه را در ادلب محاصره کرد

بهترین تجربه سفر را با تور عید 99 ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویاییو بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیکر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

به گزارش تور مالزی ارزان، دیده بان حقوق بشر سوریه، نهادی غیردولتی که به واسطه منابع متعدد محلی، تحولات سوریه را رصد می نماید ضمن تایید این خبر خاطرنشان کرد: نیروهای دولتی پس از به دست دریافت کنترل شهرها و روستاهای واقع در نزدیکی شهر کلیدی معرة نعمان در جنوب شرق استان ادلب پست دیده بانی نیروهای ترک در روستای الصرمان واقع در این محدوده جغرافیایی را محاصره کردند.

روسیا الیوم به نقل از رامی عبدالرحمان، مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه گزارش داد، نیروهای دولت سوریه توانستند از شب پنج شنبه گذشته تا به امروز بر 30 منطقه و روستا در حومه شرقی معرة النعمان تسلط یابند که آخرین آن دو روستای جرجناز و صرمان در روز دوشنبه بود.

پست دیده بانی ترکیه در صرمان دومین پست دیده بانی تحت محاصره ارتش سوریه بعد از پست دیده بانی شهر مورک واقع در هم جواری ادلب در حومه شمالی حماة است که نیروهای دولتی اوت گذشته آن را به محاصره خود درآوردند.

یورو نیوز نیز گزارش داد، به موجب توافق سپتامبر سال گذشته میان ترکیه و مسکو که برای انتها دادن به تنش های نظامی در استان ادلب و جلوگیری از حملات نیروهای دولتی به این منطقه حاصل شد، نیروهای ارتش ترکیه ماموریت یافتند تا در 12 پست دیده بانی مختلف در سراسر استان ادلب مستقر شوند.

در این توافق ایجاد یک منطقه کاهش تنش به عرض 15 تا 20 کیلومتر پیش بینی شده بود تا از این طریق از رویارویی مستقیم نیروهای دولتی و گروه های شورشی در استان ادلب و مناطق همجوار در استان حلب پیش گیری گردد.

انعقاد این توافق و اجرای آن سبب شد تا به طرز قابل ملاحظه ای از شدت تنش ها و درگیری ها در این منطقه کاسته گردد. استان ادلب که از آن به عنوان آخرین پایگاه نیروهای شورشی نام می برند تحت کنترل هیئت تحریر شام (النصره سابق) است که بعضی اعضای آن پیش در گروه القاعده عضویت داشتند.

توافق آنکارا و مسکو بر سر درگیری ها در ادلب اما پس از مدتی با حملات گسترده نیروهای ارتش سوریه به این استان طی اواخر ماه آوریل تا انتها ماه اوت نادیده گرفته شد. دمشق به دلیل احیای گروه های شورشی در این منطقه حملات خود را در ادلب و مناطق اطراف آن از سر گرفت.

پس از این حملات توافق آتش بس دیگری در انتها ماه اوت از سوی مسکو اعلام شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 982

به "ارتش سوریه پست دیده بانی ترکیه را در ادلب محاصره کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش سوریه پست دیده بانی ترکیه را در ادلب محاصره کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید