آیین نامه سفر به ایران تدوین می شود

به گزارش تور مالزی ارزان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به تدوین آیین نامه سفر به ایران، از ابلاغ این ایین نامه در روزهای آینده خبر داد.

آیین نامه سفر به ایران تدوین می شود

عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی در نشست مشترک وزیران امور خارجه، بهداشت و درمان و میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی که در محل وزارت خارجه برگزار شد، با اشاره به تدوین آیین نامه سفر به ایران، اذعان داشت:

جهانگردی از مصادیق شاخص دیپلماسی عمومی است و سیاست دولت سیزدهم نیز تقویت دیپلماسی عمومی است که یکی از شاخه های مهم آن موضوع جهانگردی است.

ضرغامی با اشاره به توقف 20 ماهه صدور ویزای جهانگردی ایران، از توسعه فرایند واکسیناسیون عوامل مرتبط با جهانگردی و تداوم همکاری ها با وزارت بهداشت برای هماهنگی ها و اقدامات لازم به منظور مشخص رعایت پروتکل ها و تنظیم مقررات مربوط به ورود جهانگرد در کشور خبر داد و گفت:

همان طور که اشاره کردم 20 ماه است صدور ویزای جهانگردی متوقف شده است، با توجه به اهمیت موضوع جهانگردی و همچنین اهمیت رعایت پروتکل های بهداشتی و تنظیم مقررات در این زمینه آیین نامه ای در این زمینه تدوین شده که ابلاغ می شود. در ارتباط با این آیین نامه عوامل مؤثر در جهانگردی توجیه شده اند و در این زمینه آموزش هایی به آن ها در حال ارائه شدن است و ما در تلاش هستیم تا بتوانیم جهانگردی را هرچه زودتر از سر بگیریم و زمینه های لازم برای صدور ویزای جهانگردی در تمام حوزه های مرتبط فراهم شود.

ضرغامی جهانگردی را از جمله موضوعاتی دانست که موضوع تحریم ها نمی تواند در مورد آن معنا و مفهومی داشته باشد. وی اظهار کرد:

همان طور که اشاره شد اگر زمینه های لازم فراهم شود، ان شاء الله در آینده نزدیک فرایند مربوط به جهانگردی و صدور ویزای آن آغاز خواهد شد.

به همین علت اکبر غمخوار، عضو هیئت مدیره جامعه تورگردانان ایران با اشاره به تدوین پروتکل سفر به ایران برای جهانگردان خارجی با همکاری وزارتخانه های مربوط، از گشایش مرزها به روی کردشگران کشورهایی که کمترین آلودگی را دارند خبر داد. وی در این رابطه اظهار کرد:

با همکاری وزارت بهداشت، کشورهایی که کمترین آلودگی به ویروس کرونا را دارند، مشخص شده اند که ورود جهانگردانِ آن ها به ایران بلامانع است. پذیرش جهانگرد از کشورهای پرخطر نیز فعلا صورت نمی گیرد.

بهرام الهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این جلسه بر شرط دریافت هر دو دوز واکسن کرونا برای جهانگردان ورودی تاکید کرد. علاوه بر وی، امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه نیز برنامه های مهم دولت سیزدهم در عرصه سیاست خارجی و دیپلماسی عمومی را توسعه جهانگردی در عرصه های مختلف از جمله جهانگردی سلامت، جهانگردی زیارتی، جهانگردی عام و دیگر حوزه ها دانست.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 اسفند 1400 بروزرسانی: 19 اسفند 1400 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 2242

به "آیین نامه سفر به ایران تدوین می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیین نامه سفر به ایران تدوین می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید