آیا ترامپ می تواند پیروزی بایدن را در دادگاه به چالش بکشد؟

به گزارش تور مالزی ارزان، بی بی سی نوشت: در چند روز گذشته که شمارش آرا ادامه داشت، دونالد ترامپ بدون ارایه شواهد مدعی شده است که تقلب گسترده در انتخابات انجام شده و وعده داده که این موضوع را در بالاترین نهاد قضایی آمریکا، یعنی دیوان عالی، به چالش بکشد.

آیا ترامپ می تواند پیروزی بایدن را در دادگاه به چالش بکشد؟

هنوز معلوم نیست که او دقیقا از چه موضعی به دنبال طرح شکایت خود است. او و ستاد انتخاباتی اش چند شکایت مستقل در ایالت های کلیدی به دادگاه برده اند و برای مثال در پنسیلوانیا و میشیگان درخواست توقف شمارش آرا را نموده اند؛ درخواست هایی که هر دو از سوی قضات این دادگاه ها رد شده است.

یکی از مواردی که ترامپ آن را به چالش کشیده موضوع آرای پستی ارسال شده تا ساعت 7 عصر سوم نوامبر در پنسیلوانیا است که بنابر مصوبه مجلس این ایالت تا سه روز پس از اتمام رای گیری اگر دریافت گردد قانونی است. جمهوری خواستار پیش از روز سوم نوامبر دو بار این مصوبه مجلس ایالتی پنسیلوانیا را به دادگاه بردند اما یک بار در دادگاه عالی ایالتی و بار دیگر در دیوان عالی کشور به نتیجه نرسیدند. اکنون آنها به دنبال تجدیدنظر و طرح دوباره موضوع در دیوان عالی هستند.

این یکی از چالش هایی است که آقای ترامپ و حامیان او به پیروزی در آن امیدوارند. متیو ویل، مدیر مرکز تحقیقات سیاست گذاری پروژه انتخابات که یک موسسه فراحزبی است به بی بی سی گفته او نگران این موضوع است چرا که بار قبل دیوان عالی به بن بست رسید و 4 قاضی محافظه کار در برابر سه قاضی لیبرال به علاوه جان رابرتز (رئیس دیوان عالی) نتوانستند درباره آن به حکم نهایی برسند اما این بار با برگزیده شدن امی کنی برت به عنوان نهمین قاضی دیوان عالی و ششمین قاضی محافظه کار در این دیوان، ممکن است موضوع فرق کند.

ویل می گوید قضات دیوان عالی پیش از انتخابات و هنگامی که 4 در برابر 4 نتوانستند در این باره تصمیم بگیرند، این تمایل را ابراز کردند که در آینده دوباره اگر این موضوع به دیوان عالی آورده شد، آن را مورد ملاحظه قرار دهند.

به همین علت فکر می کنم که این خطر وجود دارد که بخشی از آن آرا که در روز انتخابات به صندوق پست انداخته شده اما بعد از روز آدینه به مقصد رسیده، شمرده نگردد. این به نظر من نادرست است اما به لحاظ قانونی کاملا احتمال دارد.

با وجود این، ویل می گوید برای این که چنین احتمالی به واقعیت بدل گردد باید نتایج شمارش بسیار بسیار نزدیک باشد.

ما جو بایدن را بر این اساس پیروز پنسیلوانیا خواندیم که او با اختلاف 30 هزار رای پیش افتاده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: malayro.ir شناسه مطلب: 1553

به "آیا ترامپ می تواند پیروزی بایدن را در دادگاه به چالش بکشد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا ترامپ می تواند پیروزی بایدن را در دادگاه به چالش بکشد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید